VIASAT ar digitalizācijas tūri viesosies Preiļos

01.04.2010.

Šo svētdien, 4.aprīlī, Vislatvijas digitalizācijas tūres ietvaros digitālās televīzijas operators VIASAT kopā ar Ievu Kerēvicu un Madonas Zaļo Meža kori viesosies Preiļos. Preiļi ir viens no Vislatvijas tūres vairāk nekā 25 pieturas punktiem, kuri tiks apceļoti tuvāko trīs mēnešu laikā. VIASAT digitalizācijas tūres mērķis ir informēt iedzīvotājus par digitālo televīziju un tās priekšrocībām, kā arī kliedēt neskaidrības, kas radušās kopš pārejas uz ciparu televīziju valsts mērogā.


Preiļos VIASAT Vislatvijas digitalizācijas tūres pietura būs Preiļu kultūras nams, kur jau no pulksten 13:30 VIASAT digitalizācijas ekspertu komanda iepazīstinās ar digitālo televīziju. Savukārt pulksten 15:00 Madonas Zaļais Meža koris piedāvās savu muzikālo uzvedumu un TV3 šova „Koru Kari” laikā skatītāju iemīļotās dziesmas.


Valts Ermansons, VIASAT Latvija vadītāja: ”Analogā televīzijas signāla izslēgšana ir neizbēgama un jau no 1.jūnija Latvijā iestāsies digitālās televīzijas ēra. Tomēr joprojām ikdienā saskaramies ar klientu bažām un neizpratni par šobrīd notiekošo pārejas procesu un to, kā tas ietekmēs viņus, jo liela daļa televīzijas skatītāju jauc dažādus šobrīd pieejamos digitālās televīzijas veidus. Neskaidrības TV skatītāju vidū apstiprina arī pērnā gada nogalē veiktais pētījums, kur gandrīz 30% respondentu atzina, ka joprojām ir daudz neskaidru jautājumu par pāreju uz digitālo televīziju. Tieši šo iemeslu dēļ nolēmumam arī šogad turpināt jau pērn aizsākto tradīciju, dodoties izbraukuma tūrē pa visu Latviju, lai informētu TV skatītājus par gaidāmo pāreju uz digitālo apraidi un digitālās televīzijas priekšrocībām.”


Pēc kompānijas VIASAT Latvija pasūtījuma un GFK Baltic veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka gandrīz 30% respondentu joprojām ir daudz neskaidru jautājumu par pāreju uz digitālo televīziju Latvijā, savukārt 17% aptaujātie Latvijas iedzīvotāji norāda, ka pārejas process radījis liekas problēmas un uztraukumu. Tikmēr 15% apstiprina, ka vispār nav interesējušies par digitālo televīziju.


Ikvienam interesentam VIASAT Vislatvijas digitalizācijas tūres pieturvietās būs iespēja uzzināt visu par digitālo televīziju un izmēģināt digitālās satelīttelevīzijas priekšrocības. Tāpat katrā no pilsētām ikviens varēs piedalīties loterijā ar iespēju laimēt VIASAT digitālās televīzijas komplektu.


Vislatvijas digitalizācijas tūres ietvaros VIASAT, pievienojoties Madonas Zaļā Meža kora koncertturnejai, līdz maijam kopskaitā apmeklēs vairāk kā 25 pilsētas un apdzīvotas vietas. Tuvākie pieturas punkti: 4.aprīlis Preiļi, 5.aprīlis Līvāni un Cesvaine, 9.aprīlis Lubāna, 10.aprīlis Suntaži un Mālpils, 11.aprīlis Lielvārde, 17.aprīlis Grenctāle, 18.aprīlis Salaspils, 24.aprīlis Valka, 25.aprīlis Dobele.


Biļetes uz Madonas Zaļā Meža kora koncertiem var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un koncertu norises vietās.


Par VIASAT digitālo televīziju
Kopš janvāra VIASAT Latvija piedāvā digitālo televīziju ar abonēšanas maksu Ls 3,50 mēnesī, pirmos trīs mēnešus piedāvājot skatīties un iepazīties ar vairāk nekā 50 kanāliem. Savukārt pēc noteiktā laika perioda klients izvēlas – vai nu saglabāt zemāko abonēšanas maksu Ls 3,50 un skatīties 6 iecienītākos Latvijas kanālus (LTV1, LTV7, TV3, LNT, TV6, TV5 ) un vairāk nekā 20 ārzemju kanālus, vai kādu no pārējām piedāvātajām paketēm. Nepieciešamā aparatūra piedāvājumā ir iekļauta bez maksas.
Jāatgādina, ka septiņu gadu darbības laikā VIASAT tehnoloģiskā bāze veidota tā, lai pārklātu visu Latvijas teritoriju un, pateicoties digitālajam satelīta signālam, digitālā televīzija ir pieejama visā valstī, neatkarīgi no mājsaimniecības atrašanās vietas. Digitālās televīzija nodrošina augstāku attēla un skaņas kvalitāti, kā arī ievērojami plašāku kanālu izvēli. TV skatītājs var izmantot elektronisko programmas gidu, kā arī izvēlēties subtitru valodu.


Par VIASAT
VIASAT ir daļa no Modern Times Group MTG AB – lielākās mediju grupas Skandināvijā un Baltijas reģionā. MTG AB grupā ietilpst arī tādas Latvijā pazīstamas kompānijas kā TV3, 3+ un Star FM. VIASAT sasniedz apmēram 125 milj. cilvēku 29  valstīs ar bezmaksas TV kanāliem Čehijā, Ungārijā, Slovēnijā, Bulgārijā, Maķedonijā un Ganā, kā arī Ukrainā, un maksas kanāliem centrālajā un Austrumeiropā, kā arī ASV. MTG grupa ir lielākais akcionārs Krievijas neatkarīgajā TV grupā CTC Media.
 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.