Nepilsoņi par naturalizēšanās iespējām aktīvi interesējas gandrīz visās PMLP nodaļās

01.04.2010.

Izvērtējot pirmā mēneša darba rezultātus pēc Naturalizācijas pārvaldes funkciju pārņemšanas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) secinājusi, ka nepilsoņi aktīvi interesējas par pilsonības iegūšanu ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās, kur līdz šim šāda iespēja viņiem netika piedāvāta.


Martā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļās visā Latvijā kopumā saņemti 402 iesniegumi no iedzīvotājiem, kas vēlas iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā. Pēdējo četru gadu laikā tas ir augstākais vienā mēnesī saņemto naturalizācijas pieteikumu skaits, un galvenokārt šis pieaugums ir saistīts ar to, ka šobrīd iesniegumi tiek pieņemti arī tādās pilsētās, kur līdz šim Naturalizācijas pārvaldei nebija savu filiāļu. Tā, piemēram, 14 iesniegumi saņemti PMLP Jūrmalas nodaļā, 7 pilsonības pretendenti vērsušies Bauskas nodaļā, tāpat aktīvi bijuši arī iedzīvotāji Cēsīs, Dobelē, Aizkrauklē, Ogrē, Rēzeknē un citviet, kur iepriekš pilsonības pretendentiem dokumentus iesniegt un sev vajadzīgās konsultācijas saņemt nebija iespējams.


Kūtrāki bijuši iedzīvotāji Alūksnē, Kuldīgā, Ludzā, Preiļos un Valkā, kur pirmā mēneša laikā pilsonības iegūšanai naturalizācijas kārtībā netika saņemts neviens pieteikums. Pārvalde atgādina, ka arī šajās pilsētās iedzīvotājiem ir pieejamas PMLP nodaļas, kurās var saņemt ne tikai aktuālāko informāciju par naturalizācijas nosacījumiem un kārtojamajiem pārbaudījumiem, bet arī iesniegt visus ar pilsonības iegūšanu saistītos dokumentus un pierakstīties eksāmenu kārtošanai.


PMLP atgādina, ka no 1.marta ir likvidēta Naturalizācijas pārvalde un iedzīvotāji dokumentus par piederību Latvijas pilsonībai vai pilsonības iegūšanai naturalizācijas kārtībā var iesniegt jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā visā Latvijā. Naturalizācijai nepieciešamās pārbaudes notiek Rīgā, Liepājā un Daugavpilī, taču reizi mēnesī vai biežāk izbraukuma komisijas eksāmenus dodas pieņemt arī Valmierā, Ventspilī un Jēkabpilī.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.