Noslēgusies SIA „Preiļu saimnieks” rīkotā nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu savākšanas akcija daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām

24.03.2010.

Šī gada 13. martā noslēdzās SIA „Preiļu saimnieks” rīkotā akcija Preiļu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem, kuras laikā bija iespējams bez maksas atbrīvoties no nolietotajām elektriskajām un elektroniskajām iekārtām (EEI). Arī ikdienā iedzīvotāji nolietotās EEI var nodot bez maksas, bet tās viņiem pašiem ir jānogādā uzglabāšanas punktā Mehanizatoru ielā 1, bet akcijas norises datumos no nevajadzīgā varēja atbrīvoties to vienkārši atstājot pie savu māju kāpņu telpu ārdurvīm. Atstāto elektrisko un elektronisko iekārtu savākšanu un nogādāšanu uz uzglabāšanas punktu nodrošināja SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki.


Akcija tika aizsākta 2009. gada 19. decembrī Celtnieku, Viļānu un Kooperatīva ielu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju masīvos un nākošajos mēnešos tā turpinājās arī citos Preiļu mikrorajonos. SIA „Preiļu saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece pastāstīja, ka katrā no akcijas norises dienām iedzīvotāju atsaucība esot bijusi laba, tomēr visaktīvākie akcijas dalībnieki bija pirmajā akcijas dienā, kad tā norisinājās Celtnieku, Viļānu un Kooperatīva masīvos, kur tika savākts vislielākais daudzums nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu. V. Igolniece: „Visvairāk iedzīvotāji nodeva ledusskapjus un veļas mašīnas, arī dažādas maza izmēra mājsaimniecības iekārtas. Kopumā vērtējot akcija bija izdevusies. Bija iedzīvotāji, kas zvanīja, kā arī akcijas laikā lūdza palīdzību lielākas iekārtas iznešanai no dzīvokļa vai pagraba. Paldies visiem iedzīvotājiem, kas izmantoja šo iespēju un piedalījās!”


17. un 24. aprīlī līdzīga akcija, kas jau ir kļuvusi par tradicionālu, notiks privātmājām, kad privātmāju iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas atbrīvoties ne tikai no nolietotajām elektriskajām un elektroniskajām iekārtām, bet arī no vecajām mēbelēm un dārza zaļajiem atkritumiem- no tā, kam nav piemēroti individuālie 240 litru plastmasas konteineri.


Ikdienā elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus iedzīvotāji var atstāt bez maksas Mehanizatoru ielā 1, Preiļos darbdienās no 8.00 līdz 17.00. Ja ir nepieciešams transports lielākas nolietotās iekārtas izvešanai, tad to var pieteikt zvanot SIA „Preiļu saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājai V. Igolniecei pa tel. 65307086 vai 29420721. Mehanizatoru ielā 1 savāktās nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas tiek uzglabātas līdz to daudzums ir pietiekoši liels, lai to visu nodotu pārstrādei.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.