Pirmā tikšanās ar bibliotēku

20.02.2010.

Lasīšana nozīmē vairāk nekā tikai rakstīto vārdu izrunāšana – lasīšana ir piedzīvojums, kuru var sākt jau no bērna dzimšanas. Jāatceras, ka lasīšana ir arī nomierinošs process, tikai vecākiem jāpieliek mazliet fantāzijas, izdomas un aktierspēju, tad lasīšana būs jautrs, nevis apgrūtinošs darbs bērniem.


No grāmatām bērns var iemācīties daudzas lietas, ar ko sastopas ikdienā vai gluži pretēji, kas ir jaunas un neparastas.
             
Pētījumi liecina, ka pirmsskolas vecuma bērni, ar kuriem vecāki ir daudz sarunājušies un lasījuši priekšā, gūst labākas sekmes bērnudārzā un skolā.


Lielisku iespēju lasīšanas uzsākšanai piedāvā bibliotēka. Valsts vairs nefinansē projektu „Pirmā tikšanās ar bibliotēku”, taču Preiļu galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa turpina to pašu spēkiem, uzskatot,  jo agrāk bērns iepazīsies ar grāmatas iespējām, vecāki lasīs bērnam priekšā, iepazīstinās ar burtiem un pārrunās redzēto un lasīto, jo  vairāk tas sekmēs bērna attīstību.
 
Tieši tāpēc sestdien,  20. februārī  aicinājām kopā PII „Pasaciņa” audzēkņus kopā ar vecākiem uz pirmo tikšanos ar bibliotēku. Pieteicās 8 ģimenes. Sākumam labi, taču kārtējo reizi nepamet doma par to, cik daudz laika mēs veltām saviem bērniem, cik bieži kopā ar viņiem apmeklējam pasākumus, jo tieši saskarsmi un kopā būšanu bērni visvairāk gaida no mums.


Šis pasākums vairāk bija domāts tieši bērniem. Burvju mākslinieka pavadījumā tie iepazinās ar bibliotēkas iespējām – spēļu stūrīti, apskatīja dažāda veida grāmatiņas – ar atveramiem lodziņiem, no dažādiem materiāliem, pārsteigumu, pužļu  un spēļu grāmatas, mēģināja atrast jau iepazītos grāmatu varoņus spēļu kartēs, salikt Vinnija Pūka puzli ,  startēt  Mazajās Olimpiskajās spēlēs, apskatīja kalendāru izstādi, uzspēlēja pirkstiņspēli.


Vecāki tika iepazīstināti ar bibliotēkas pakalpojumu izmantošanas noteikumiem, katrs saņēma arī ielūgumu uz bibliotēku.


Ja vecāki arī turpmāk izrādīs interesi, darbu turpināsim vecāku izglītošanas jomā-kāpēc, kā un ko lasīt?


Lai sabiedrība būtu izglītota, jāsāk ar bērniem, tas ir ilgstošs un darbietilpīgs process, taču ļoti nepieciešams mūsu nākotnei.


V. Jakimova,
Preiļu GB BLN vadītāja
 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.