Elita Moiseja: aprīlī paredzētais elektroenerģijas tarifu pieaugums vēl vairāk gremdēs ražotājus un uzņēmējus

09.03.2010.

Lielākais industriālo parku attīstītājs Latvijā „NP Properties” uzskata, ka „Latvenergo” elektroenerģijas tarifu celšana patērētājiem, kas pieslēgti, tā saucamajam, brīvās elektrības tīklam, no šī gada aprīļa norāda, ka, neskatoties uz publiski deklarēto valsts atbalstu uzņēmējdarbībai, patiesībā ar reālajiem darbiem tiek darīts viss, lai to vēl vairāk gremdētu. Šāds lēmums negatīvi ietekmēs ne tikai ražotājus, bet uzņēmējdarbības vidi kopumā.
 
„NP Properties” aicina valdību iejaukties SPRK lēmumā un nepieļaut vismaz šogad elektroenerģijas tarifu pieaugumu, līdz situācija ekonomikā valstī stabilizēsies.


Elita Moiseja, „NP Properties” valdes priekšsēdētāja: „Šobrīd jau liela daļa mūsu industriālo parku klientu uzņēmumu, no kuriem liela daļa ir mazie un vidējie ražotāji, cīnās nevis par izdzīvošanu, bet tiešā vārda nozīmē par pastāvēšanu. Ko nozīmē mums elektroenerģijas tarifu pacelšana par 3 – 9%? Tāda rīcība no valsts puses, kas ļāva šos jaunos elektroenerģijas tarifus pieņemt februārī, ir līdzvērtīga zara zāģēšanai, uz kura paši sēž! Uzskatu, ka, ja valdība ir bezspēcīga ar nodokļu mazināšanu, kreditēšanas veicināšanu un administratīvo šķēršļu izskaušanu valstī, tad lielākais atbalsts uzņēmējiem būtu viņu situācijas nepasliktināšana un šajā gadījumā vēl lielāka energocenu nepalielināšana.


Mēs jau šobrīd redzam, ka mūsu nomnieki masveidā nespēj segt vai laicīgi norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, tai skaitā elektroenerģijs padevi. Redzot, kā ik dienu ražotāji cīnās par savu eksistenci, nezinot, vai spēs rītdien nodrošināt darbavietas un ražošanu, mēs esam spiesti aicināt valdību nepieļaut elektroenerģijas pieaugumu vismaz šogad. Elektroenerģijas tarifa komponenšu paaugstināšana, mums nozīmē kopējo elektroenerģijas tarifa sadārdzinājumu par gandrīz 7%. Jāmin, ka līdzīgā situācijā neesam tikai mēs, bet gan visi uzņēmumi, tai skaitā ražotāji, kas elektroenerģijas tirgū iepērk elektroenerģiju un/vai izmanto valsts uzņēmuma „Latvenergo” sniegtos pakalpojumus.


Tai pat laikā valsts turpina mērķtiecīgi sludināt, ka enerģijas ražošana no atjaunojamiem energoresursiem ir mūsu prioritāte un energoresursu neatkarības garants, noklusējot, ka, saskaņā ar likumdošanu, pastiprināta šo energoveidu ieviešana vistiešākajā veidā atsauksies uz elektroenerģijas cenām, tas ir, uz nodokļu maksātāju pleciem. Skaidrs ir arī tas, ka šogad līdz 10.Saeimas vēlēšanām politiķi neļaus celt elektroenerģijas tarifus fiziskajām personām – potenciālajiem vēlētājiem. Diemžēl uzņēmēji šai saudzējamai vēlētāju kategorijai nepieder.


Aicinām valdību tomēr nepieļaut elektroenerģijas tarifu pieaugumu šogad un iejaukties SPRK lēmumā, tādā veidā tā vietā, lai upurētu tūkstošiem uzņēmēju, kompensētu sadārdzinājumu uz sava rēķina. Piemēram, Latvijas valsts, pārdodot CO2 kvotas ir nopelnījusi lielus līdzekļus. Manuprāt, šie iegūtie līdzekļi tad arī varētu tikt novirzīti „zaļās enerģijas” piemaksu kompensēšanai.”


Informācijai:
Šī gada 17.februārī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) pieņēma lēmumu paaugstināt obligāto iepirkumu komponenšu lielumu elektroenerģijai, kas tiek iegādāta no ražotājiem, kas elektroenerģiju ražo koģenerācijā vai no atjaunojamajiem energoresursiem.


Par „NP Properties”
 SIA „NP Properties” ir lielākais industriālo parku attīstītājs un apsaimniekotājs Latvijā, kas vairāku gadu laikā valsts lielākajās un stratēģiski nozīmīgākajās pilsētās izveidojis 8 industriālos parkus, kuru kopējā platība ir vairāk nekā 140 ha.
 „NP Properties” industriālajos parkos darbojas aptuveni 120 nomnieku -pašmāju (68%) un starptautiski (32%) uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir ražotāji, pārstāvot tādas tautsaimniecības nozares kā metāla, plastmasas, gumijas un koka apstrāde, poligrāfija, iesaiņojuma ražošana u.tml. Kopumā industriālo parku nomniekiem uz doto brīdi iznomātas ražošanas, noliktavu un biroju telpas 140 000 kv.m platībā.


Informāciju sniedza:
„NP Properties” valdes priekšsēdētāja
Elita Moiseja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.