Pases bildes varētu ļaut taisīt arī fotosalonos

09.03.2010.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir sagatavojusi grozījumus Pasu noteikumos, kas, cita starpā, paredz, ka turpmāk pasē iekļaujamo personas sejas attēlu varētu iegūt ne tikai fotografējot personu iesnieguma sagatavošanas laikā, bet arī ieskenējot pašas personas iesniegtu fotogrāfiju, kas izgatavota fotosalonā.


Tādējādi PMLP nodrošinās iedzīvotājiem iespēju izvēlēties – fotografēties nodaļā uz vietas pieteikuma sagatavošanas laikā vai iepriekš iet pie fotogrāfa un izgatavot nepieciešamo fotogrāfiju fotodarbnīcā. Jaunā kārtība gan nenozīmē, ka iedzīvotāji varēs iesniegt jebkādas fotogrāfijas. Pasu noteikumos norādītas detalizētas prasības fotogrāfijai un tajā redzamās personas attēlam, kas, cita starpā, paredz arī to, ka pieņemtas tiks tikai tās fotogrāfijas, kuras izgatavotas fotodarbnīcā, ko apliecina fotogrāfijas otrā pusē uzspiests darbnīcas zīmogs ar laika atzīmi, kad attēls ir uzņemts.


Tāpat līdzīgu izvēli varēs izdarīt arī vecāki, kas vēlēsies saņemt pasi savam bērnam, kurš jaunāks par piecpadsmit gadiem. Līdz šim, lai saņemtu pasi bērnam līdz piecu gadu vecumam, bija nepieciešams iesniegt fotosalonā izgatavotu bērna fotogrāfiju, taču turpmāk mazuļu fotografēšana varētu notikt arī uz vietas PMLP nodaļā, ja vecāki tā vēlēsies un ja būs iespējams bērnu nofotografēt. Tādējādi šiem vecākiem bērnu pases izgatavošanas izmaksas nedaudz samazināsies, jo vairs nebūs obligāti jādodas uz fotodarbnīcu un jāmaksā papildus par fotogrāfijas izgatavošanu. PMLP gan cer uz ļoti mazu bērnu vecāku sapratni, jo dažkārt nodaļā var būt apgrūtinoši uzņemt visām prasībām atbilstošu sejas attēlu tādiem mazuļiem, kas paši neprot sēdēt vai nevar mierīgi nostāvēt. Šādos gadījumos pases izgatavošanai labprāt tiks pieņemtas fotodarbnīcā izgatavotas fotogrāfijas.


Grozījumu projekts Ministru kabineta 2007.gada 13.novembra noteikumos Nr.775 „Pasu noteikumi” vakar, 4.martā, tika izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Pirms jaunās kārtības stāšanās spēkā, tas vēl jāsaskaņo ar citām iestādēm un jāapstiprina valdībā.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.