No 1.marta iesniegumus naturalizācijai var iesniegt PMLP nodaļās

01.03.2010.

Tā kā no pirmdienas, 1.marta, tiek likvidēta Naturalizācijas pārvalde un tās filiāles reģionos, iedzīvotāji turpmāk iesniegumus naturalizācijai varēs iesniegt jebkurā no trīsdesmit Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļām visā Latvijā, taču pārbaudījumus, tāpat kā līdz šim, varēs kārtot Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.


Lai arī valdība ir pieņēmusi lēmumu ar 1.martu likvidēt Naturalizācijas pārvaldi, pats naturalizācijas process netiek apdraudēts – nepilsoņiem un citiem Latvijas pilsonības pretendentiem arī turpmāk šis pakalpojums būs pieejams. Vienīgā atšķirība, ka turpmāk šo pakalpojumu nodrošinās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, līdz ar to iedzīvotājiem visi ar pilsonības iegūšanu un zaudēšanu saistītie jautājumi būs risināmi šajā iestādē.


Tiem iedzīvotājiem, kas naturalizācijas procesu bija uzsākuši pēdējo mēnešu laikā, nav nekur jāvēršas papildus un dokumenti no jauna nav jāiesniedz, jo pēc Naturalizācijas pārvaldes likvidācijas PMLP pārņem arī visas uzsāktās personu lietas. Nedaudz vērīgākiem jābūt tiem pilsonības pretendentiem, kuri iepriekš bija pierakstījušies uz naturalizācijas eksāmenu kārtošanu Naturalizācijas pārvaldes telpās Rīgā, Smilšu ielā, un Daugavpilī, Vienības ielā 18. Tā kā pēc Naturalizācijas pārvaldes likvidēšanas, līdzekļu ekonomijas nolūkā šīs telpas vairs netiks nomātas, eksāmeni Rīgā turpmāk notiks PMLP 4.nodaļā Daugavpils ielā 31, bet Daugavpilī – 18.novembra ielā 105. Kurzemes reģiona iedzīvotāji, tāpat kā līdz šim, likumā noteiktos zināšanu pārbaudījumus varēs kārtot Liepājā, Bāriņu ielā 15.


Tāpat arī tiks saglabāta līdzšinējā kārtība ar izbraukuma eksaminatoru komisijām, kas reizi mēnesī vai biežāk varēs doties pieņemt eksāmenus uz citām pilsētām, kurās būs izveidojušās pretendentu grupas.


Tā kā Naturalizācijas pārvaldes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes funkcijas līdz šim pilsonības jautājumos daļēji pārklājās, valdība pagājušā gada nogalē līdzekļu ekonomijas nolūkā izlēma abas iestādes apvienot.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.