LIKTA aicina iegūt Eiropas līmeņa apliecinājumu savām IKT prasmēm – iegūt ECDL un/vai e-Citizen sertifikātu

22.02.2010.

  


E-Prasmju nedēļas laikā LIKTA aicina Latvijas iedzīvotājus iegūt apliecinājumu savām IKT prasmēm, piesakoties ECDL un e-Citizen testiem.  Tikai laikā no 1. līdz 5. martam ECDL sertifikācijai var pieteikties ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem akcijas „Viss par 10” ietvaros.


Saasinoties konkurencei Latvijas darba tirgū, arī pie mums arvien lielāku nozīmi iegūst zināšanu formāls, tai skaitā IKT prasmju, apliecinājums.


Eiropas datorprasmes sertifikāts (ECDL) ir starptautiski atzītā lielākā datorprasmju sertificēšanas programma pasaulē, kas apliecina noteiktu zināšanu kopumu un tiek izmantota visās Eiropas Savienības valstīs. Šobrīd ECDL programma ir izplatīta vairāk nekā 148 pasaules valstīs un jau vairāk kā 9 miljoni cilvēku ir saņēmuši Eiropas datorprasmes sertifikātu, kas dod priekšrocības darba tirgū visā Eiropā. 


Visaptverošs Eiropas datorprasmes sertifikāta programmas mērķis ir uzlabot zināšanu līmeni par informācijas tehnoloģijām, paaugstināt prasmi personālo datoru lietošanā un biežāk  sastopamo datoru lietotņu izmantošanā kā Eiropā, tā visā pasaulē. ECDL apmācības un sertifikāciju Latvijā nodrošina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA).


E-Prasmju nedēļas laikā no 1.līdz 5 martam ECDL centri Latvijā izsludina vienreizēju akciju ar nosaukumu „Viss par 10”, kas ietver 3 aktivitātes (www.ecdl.lv):


1. Ikvienam skolēnam, kas sekmīgi nokārtojis  2008./2009., 2007./2008. un 2006./2007. mācību gada valsts ieskaiti informātikā, ir iespēja iegūt Eiropas datorprasmes starta (ECDL Start) sertifikātu bez papildu eksāmenu kārtošanas, iegādājoties ECDL eksaminācijas karti par Ls 10.00 ieskaitot PVN.


2. Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja  iegādāties ECDL karti par Ls 10.00 (parastā cena – Ls 16.50), lai jebkurā laikā un pēc dzīves vietas tuvākā ECDL testēšanas centrā nokārtotu eksāmenus un saņemtu ECDL sertifikātu.


3. Tikai e-prasmju nedēļas laikā ir iespēja iegādāties e-Citizen sertifikācijas karti kopā ar maksu par eksāmenu par Ls 10.00 (parastā cena – Ls 12.00 + eksāmena cena),  un nokārtojot eksāmenu saņemt e-Citizen sertifikātu.


Aicinām nenokavēt un pieteikties ECDL sertifikācijai e-Prasmju nedēļas laikā no 1. līdz 5. martam jebkurā no ECDL testēšanas centriem, t.sk.:


Preiļu Valsts ģimnāzijas eksaminācijas centrā t. 65321748, 29419475, juris.erts@preili.lv


Sīkāku informāciju par akciju lasiet akcija “Viss par 10”.


Informāciju sagatavoja:
Elita Ozoliņa, ECDL projektu vadītāja,
Māra Jākobsone, LIKTA viceprezidente
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija
Tālr.: 67311821; 67314059
E-pasts:
Office@likta.lv


Par E-prasmju nedēļu
E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt, kur un kā pielietot jau esošās e-prasmes, uzlabot tās, kā arī uzzināt par valsts sniegto e-pakalpojumu saņemšanas iespējām un to ērtāku izmantošanu.
E-prasmju nedēļa (e-skills week) ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas tiek organizēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs laikā no 2.līdz 5. martam. Latvijā e-prasmju nedēļu organizē Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija sadarbībā ar SIA Lattelecom. Projekta ietvaros tiks popularizētas inovācijas apmācību un izglītības procesā, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pieejamie pakalpojumi.
 
Par E-prasmju nedēļas partneriem


Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.