Jaunie dziedātāji – Diāna Silova un Dainis Skutelis iepriecina novadniekus ar koncertu

05.02.2010.

5. februārī Preiļu novada Saunas pagasta sabiedriskais centrs „Nianse” visus aicināja uz koncertu „Dāvāsim prieku sev un citiem”. Priekuļu pamatskolā stundu skanēja Preiļu puses jauno mākslinieku – operdziedātājas Diānas Silovas un jaunā dziedātāja Daiņa Skuteļa dažādu komponistu dziesmas un fragmenti no operu ārijām. Klausītāju bija ieradies ļoti daudz, un dziedātājiem veltītie aplausi liecināja par to, ka publika bija sajūsmināta.

Par iespēju klausīties jaunos dziedātājus pateicamies sabiedriskā centra „Nianse” vadītājai Veronikai Silvijai Bogotā. 2009. gadā „Nianse” ieguva Nīderlandes finansējumu projektam „Dāvāsim prieku sev un citiem”. Projekts tika novērtēts ļoti atzinīgi, un sabiedriskais centrs kā balvu par projekta veiksmīgo realizāciju saņēma 500 eiro. Neliela daļa šo līdzekļu tika novirzīti koncerta organizēšanai, bet pārējā nauda ir atstāta kā starta kapitāls nākošajam iecerētajam projektam.

Jaunos māksliniekus un koncerta organizētāju sveica Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, novēlot jaunus projektus „Niansei” un skanīgas balsis Diānai un Dainim nākotnē arī uz pasaulslavenajām Milānas La Scala un Ņujorkas Metropolitēna operu skatuvēm.

Diāna Silova dzimusi un augusi Daugavpilī, mācījusies Daugavpils Mūzikas koledžā, dziedājusi folkloras ansamblī “Rakari”. Pēc koledžas absolvēšanas vokālo izglītību ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Jau trešo gadu Diāna dzied Latvijas Nacionālās operas korī, piedalījusies visās operas izrādēs, kas pēdējo gadu laikā iestudētas uz operas skatuves. Kopā ar operas kori pabijusi viesizrādēs Krievijā, Meksikā, Honkongā un citur. Tagad paralēli darbam jauniete pilnveido savas vokālās dotības, apmeklējot privātās nodarbības pie labākajiem ārzemju vokālajiem pedagogiem.

Diāna teic, ka skanīgā balss, iespējams, ir mantota no vecmāmiņas, jo viņa Pieniņu pusē bijusi liela dziedātāja. Dziesmas skanējušas arī pie radiem Saunas pagastā, kur Diānai bērnībā ļoti paticis.

Jaunā dziedātāja Daiņa Skuteļa vārds plašākai sabiedrībai kļuvis pazīstams pēc iegūtā titula „Latvijas Zelta Talants 2008”. Ar savu patieso un sirsnīgo „O, sole mio” izpildījumu 2008. gada 13. decembra vakarā Latvijas Neatkarīgās televīzijas studijā Dainis iekaroja daudzu klausītāju sirdis visā Latvijā.

Daiņa dzimtā puse ir Saunas pagasta Smelteri. Puiša pirmais mūzikas skolotājs un vokālais pedagogs Saunas pamatskolā bija viņa tēvs Jāzeps, bet, Daiņa māsīca Marita Bogotā pastāstīja, ka mūzika ir Daiņa sirdslieta jau no agras bērnības. Dainis dziedāšanas talantu arī esot mantojis – no vecvecākiem un no vecākiem. Vecmāmiņa Veneranda bijusi liela dziedātāja un skanīgas balss īpašniece, tēvs ne tikai māca mūziku skolā, bet arī dzied, spēlē vairākus mūzikas instrumentus un komponē.

Vairākus gadus Dainis Skutelis ir bijis Jāņa Zābera piemiņas konkursa „Aiviekstes lakstīgala” uzvarētājs, piedalījies koncertā „Gadsimta skaistākā mūzika”, kur dziedājis kopā ar Inesi Galanti. Jaunietis uzstājies arī kopā ar Latvijas Nacionālā operas tenoriem un nu jau vairākus gadus dzied Preiļu skolotāju korī „Latgale”. Izglītība mūzikā ir papildināta Rīgas Mūzikas internātvidusskolā, bet šogad Dainis ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas students.

Šobrīd Daiņa vārds plašākai sabiedrībai saistās ar Maestro Raimonda Paulu, jo pagājušajā gadā jaunais dziedātājs ir uzstājies Raimonda Paula dziedāšanas svētkos Arēnā Rīga, kopā ar daudziem Latvijā pazīstamiem mūziķiem dziedājis “Krodziņā pie Paula”. 2009. gada nogalē izdotajā R. Paula dziesmu albumā “Mēs jau sen to bijām pelnījuši” ir arī Daiņa Skuteļa iedziedātā dziesma „Rīt no rīta”, kura bieži dzirdama Latvijas Radio 2. Pavisam nesen – 3. februārī – Arēnā Rīga pirms hokeja spēles Dainim tika uzticēts dziedāt Latvijas Republikas himnu.

Kādreizējais kautrīgais zēns Dainis arī tagad īpaši nav mainījies – tikpat sirsnīgs un ar saulainu skatienu uz dzīvi. Mainījušās ir tikai vērtības Daiņa dzīvē. Pēc koncerta Dainis atzina, ka, iegūstot ‘Zelta talanta’ nomināciju, sapratis, ka dzīvē vajadzētu darīt ko citu, pievērsies mūzikai. Stimulu devuši draugi un arī cilvēki, kuri atzinīgi novērtējuši viņa spējas.

Kaut gan pagaidām Dainis Skutelis ar Maestro Raimondu Paulu vēl nav uz ‘tu’, sadarbība ir sākusies, un ir ieplānoti jau vairāki pasākumi, kuros Daiņa izpildījumā skanēs Maestro dziesmas. Jau Ziemassvētkos bija Latvijas Radio 2 koncerts ar Daiņa piedalīšanos, 20. martā paredzēts Latvijas radio 2 jubilejas koncerts Jelgavā, aprīlī šāds koncerts notiks Ventspilī, jaunais dziedātājs piedalīsies arī Līgo svētku koncertos Latvijā.

Abi talantīgie jaunieši – Diāna un Dainis – atzina, ka mūzika viņiem vienmēr sagādā prieku, un abu mērķis ir profesionāli pilnveidoties. Esot svarīgi nokļūt īstajā laikā un īstajā vietā, izturēt konkurenci un ticēt veiksmei.

Bet kas ir cilvēka veiksme ? Droši vien tas brīdis, kad par savu darbu un attieksmi pret dzīvi mēs katrs saņemam augstāko spēku labvēlīgu novērtējumu. Lai tas piepildās arī Diānai un Dainim !

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 05.02.2010.