Ziemas prieki aktīvās atpūtas cienītājiem Preiļos

08.02.2010.

Šogad ziema priecē ar balto sniega segu tā, ka dažkārt neierastais sniega daudzums pārsteidz autovadītājus vai sētniekus, bet aktīvā dzīvesveida piekritēji tikai smej, ka pēc vairākiem gadiem ir iespējas slidot, slēpot un braukt ar ragaviņām no kalna. Ja pavēro Preiļu iedzīvotājus brīvajā laikā pēc darba, tad rodas iespaids, ka tiem, kuri grib būt aktīvi un sportiski, iespējas ir, jāgrib tās tikai izmantot.


Pie Preiļu 1. pamatskolas visu ziemu darbojas slidotava. Tā ir apgaismota, tāpēc no septiņiem rīta pusē līdz deviņiem vakarā tur var slidot, bet līdz vakara desmitiem ledus tiek notīrīts un uzliets no jauna. Tie jaunieši, kuri spēlē hokeju, vakaros un brīvajās dienās te trenējas.


Preiļu 1. pamatskolas sporta skolotājs Ilmārs Madelāns pastāstīja, ka jaunieši ir ļoti aktīvi. Skola savus audzēkņus nodrošina ar slidām, un skolēni izmanto šo iespēju. Sevišķi liela rosība notiek pēc stundām, jo visi trīsdesmit pieci slidu pāri vienmēr atrod pielietojumu. Bieži skolēniem slidotavā pievienojas arī bijušie audzēkņi un pedagogi.


Ledus attīrīšanai no sniega Preiļu novada dome ir iegādājusies sniega tīrāmās lāpstas, bet Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preiļu nodaļa izpalīdz ar ūdens šļūtenēm ledus noliešanai. Edgars Upenieks, Juris Spīķis, Jānis Brovackis – tie ir aktīvisti, kuri palīdz Preiļu 1. pamatskolas sporta skolotājiem Ilmāram Madelānam un Jānim Ondzulim rūpēties par to, lai slidotavas ledus vienmēr būtu kārtībā. Daudz palīdz


Tā kā īstas slēpošanas trases iekārtošana un uzturēšana ir dārgs prieks, slēpošanas aktivitātēm preilieši izmanto sporta stadionu un parku. Pārsvarā te redzami vidējā un vecākā gadagājuma iedzīvotāji, bet gadās sastapt arī ģimenes.


Daudzi aizbildinās ar to, ka slēpes ir dārgas un tās katrs nevar iegādāties. Preiļu novada pieaugušo sporta metodiķis Leonīds Valdonis pastāstīja, ka slēpes un slēpju zābakus lēti var nopirkt Internetā. Mājas lapas www.ss.lv sadaļā ‘sports – distances slēpes’ varam iegādāties dažāda izmēra slēpes un slēpju zābakus par īpaši zemu cenu.


Ja mājās nav Interneta pieslēguma, varam izmantot publiskos interneta tīklu bibliotēkā un nolūkot sev piemērotu aprīkojumu aktīvai atpūtai. Ja nepaspēsim to pielietot šogad, slēpes vai slidas noderēs nākošajai sezonai, kaut gan sinoptiķi sola, ka ziema tik drīz nebeigsies un sniega pietiks arī martā.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


Pēdējās izmaiņas: 08.02.2010.