Tehniskās jaunrades konkurss 5. – 8. klašu skolēniem „VISURGĀJĒJS”

01.02.2010.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra tehniskās jaunrades nodaļa 2010.gada  29.janvārī organizēja konkursu 5. – 8. klašu skolēniem „Visurgājējs”. Šogad pasākuma tēma bija „bezceļa” transporta līdzekļi.


Dalībniekiem tika doti četri uzdevumi. Radošais darbs bija jāpaveic jau mājās, gatavojoties konkursam. Atbilstoši attēlotajai situācijai, kur redzama meža tehnikas iebraukta stiga izcirtumā, jāuzzīmē piemērots transporta līdzeklis. Klātienes sacensībās tika veikts praktiskais darbs un izvērtēta erudīcija ar auto tehniku saistītās tēmās. Visdarbietilpīgākā bija УАЗ – 469 modeļa konstruēšana no kartona izklātnēm un koka sagatavēm. Iecerēts bija izveidot kustīgus maketus, kurus darbina savērptas gumijas enerģija. Principiāli līdzīgus „traktoriņus” kādreiz puikas meistaroja no diegu spolītēm un velosipēda gumijas strēmelēm.


Kopumā veiksmīgi ar uzdevumu galā tika gandrīz visi konkursanti. Jādomā, ka iegūtie priekšstati un iemaņas šiem 21 konstruktoram noteikti vēl noderēs, jo laba motivācija un mērķtiecība jau bija jūtama vērojot darba procesu. 


Sarēķinot kopā rezultātus labākie no 5. – 6. klašu dalībniekiem bija Ēriks Pūga (Vanagu pamatskola), Gatis Saulišs (Priekuļu p-skola) un Mārtiņš  Šņepsts (Pelēču  p-skola).
Starp 7. – 8. klašu pārstāvjiem – Pauls Purviņš (Vanagu p-skola), Raimonds Jakimovs un Artis Ērglis (abi no Vārkavas vidusskolas), Lauris  Anusāns  (Dravnieku  p-skola).


Paldies dalībnieku skolotājiem – Mindaugam Bitinam, Ilmāram Karčevskim, Aivaram Brokam un Gunāram Vjaksem  par ieguldīto darbu un atbalstu.   


Preiļu novada bērnu un jauniešu centra
izglītības metodiķis Guntars Ormanis


 

Pēdējās izmaiņas: 01.02.2010.