Piedāvājums pedagogiem un skolēniem: kino „Rīga” abās zālēs ar panākumiem tiek izrādīta latviešu kino klasiķa Jāņa Streiča jaunā filma „Rūdolfa mantojums”, kuras oriģinālscenārijs ir veidots pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem

01.02.2010.

Filmas režisors Jānis Streičs ir veidojis publikas un kritikas augstu vērtētas filmas „Teātris” un „Cilvēka bērns”, bet lente „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir iekļauts Latvijas kultūras kanonā.


Jaunā filma „Rūdolfa mantojums” ir veidota kā stilizēts retro stāsts mūsdienīgā kino tempā un valodā par 19. gadsimta Latvijas lauku un pilsētas dzīves ikdienu. Filma ir humora piesātināta un būs interesanta gan no vēstures, gan literārā mantojuma viedokļa.


„Rūdolfa mantojums” dod priekšstatu gan par 19. gadsimta tehniskajiem sasniegumiem (kuļmašīna, pirmie tramvaji), gan par modes tendencēm laucinieku un pilsētnieku ģērbšanās stilā (kostīmu māksliniece Sandra Sila), gan arī ļauj ieskatīties lauku darbos (siena vākšana, alus darīšana).


Filma uzņemta brīvdabas kinostudijā „Cinevilla” Tukuma rajonā, speciāli filmas vajadzībām celtā lauku sētā, kā arī reālos objektos Durbes pilī u.c.


Kino „Rīga” piedāvā īpašas atlaides skolēnu grupām virs 10 cilvēkiem. Biļetes cena vienam cilvēkam 2 Ls. Biļetes var iegādāties „Biļešu serviss” kasēs visā Latvijā, kā arī www.bilesuserviss.lv.


Tālr. informācijai: 67181144
Tiekamies kino! Jūsu kino „Rīga”


Par filmu internetā … 


Filmas anotācija


RŪDOLFA MANTOJUMS, Spēlfilma, Latvija, 2010


Režisors, scenārists: Jānis Streičs
Lomās: Rēzija Kalniņa, Romualds Ancāns, Artūrs Skrastiņš, Venta Vecumniece, Velta Straume, Dainis Gaidelis, Jānis Paukštello, Uldis Dumpis, Jakovs Rafalsons, Jānis Elsts
Garums: 1 st. 54 min.


Tautiska filma, kurā prieki ar bēdām vijas, un mīlestība dzīvotgribu vairo.


Tā ir filmas autora Jāņa Streiča fantāzija un veltījums Blau manim ar patvaļīgu atskatīšanos uz notikumiem, kad Skroderdienu varoņi bija pavisam jauni. Tiem doti citi vārdi, kā arī darbība pārnesta uz daudz vēlāku laiku nekā Blaumanim.


Ir XX gadsimta sākums, kas solīja latviešiem pārticīgu un laimīgu nākotni, bija modusies tautas nacionālā pašapziņa, un auga zemnieku varēšana pārspēt pat muižniekus. Vecais ķeizara zaldāts Rūdups, ar savu bagātību un lepnību, būdams baronam kā dadzis acīs, kļūst gaužām nevaldāms, kad viņu ķer Amora bulta. Vienkāršas kalponītes Emīlijas dēļ vecais gatavs uz visu. Bet meiča mīl viņa krustdēlu Kārli. Pa vidu mijās gan manta, gan barona patvaļa un blēži. Divu radinieku cīņa par Emīlijas sirdi izmaina kā abu vīriešu, tā pašas kalponītes likteni, lai viņai cauri asarām mirdzētu saule.


 

Pēdējās izmaiņas: 01.02.2010.