Latvijas talku organizēšanas pieredze iedvesmo citas Eiropas valstis

26.01.2010.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 23. un 24. janvārī, Tallinā tikās vairāk nekā 40 talku organizatori no septiņām pasaules valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Slovēnijas, Rumānijas un Portugāles. Konferences laikā norisinājās 8 semināri, kuros visu trīs Baltijas valstu talku organizatori dalījās ar savu pieredzi, zināšanām un gūtajiem iespaidiem.


Talku organizatoru tikšanās galvenais mērķis bija apkopot līdz šim iegūto liela mēroga talku organizēšanas pieredzi, lai jauniegūtās zināšanas nodotu tiem, kas tikai uzsāk darbu pie sabiedrības izglītošanas savās valstīs. Latvijas Lielās Talkas organizatorus patīkami iepriecināja fakts, ka pagājušā gada aktivitātes, aicinot arī kaimiņvalstis aktīvi domāt par savas zemes sakopšanu, ir vainagojušās panākumiem.


Lielās Talkas organizatori cer, ka Latvijas pieredze un tradīcijas talku rīkošanā arī turpmāk piesaistīs citu valstu zaļi domājošo iedzīvotāju uzmanību, un tuvākajos gados plašas talkas tiks rīkotas ne tikai Baltijas valstīts un citur Eiropā, bet visā pasaulē.


Tikšanās noslēgumā konferences pārējo dalībvalstu talku organizatori tika ielūgti arī uz 2010. gada 24. aprīļa Latvijas Lielo talku, kad visi Latvijas iedzīvotāji vienosies kopīgai savas zemes sakopšanai. Tā būs iespēja citām valstīm klātienē vērot Latvijas talkas organizēšanas tradīcijas un norises procesu, ar mērķi iegūt personisku šāda pasākuma rīkošanas pieredzi. Kopumā šogad nacionāla mēroga talkas notiks ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Slovēnijā, Rumānijā un Portugālē, turklāt drīzumā nacionāla mēroga talkošanas kustība aizsāksies arī Somijā, Itālijā, Indijā un pat tādā eksotiskā zemē kā Havaju salas. Plašāku informāciju par talkām ārpus Latvijas ir iespējams iegūt Lielās talkas mājas lapā www.talkas.lv.


*****
Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms pusotra gada – ar vērienīgu talku 2008. gada 13. septembrī – Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros, bet otrā Lielā Talka notika pagājušajā pavasarī – 18.aprīlī. Grandiozajā vides sakopšanas akcijā Lielā Talka kopumā piedalījušies vairāk kā 110 tūkstoši brīvprātīgo, savācot simtiem tonnu atkritumu. Lielās Talkas patrons un aktīvs dalībnieks ir Valsts prezidents Valdis Zatlers. Lielās Talkas kustības mērķis ir, lai Latvija pēc 10 gadiem būtu tīrāka valsts pasaulē.


Lielo Talku organizē Projekts Pēdas, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Pašvaldību savienība, domu biedru grupa Tīriem mežiem sadarbībā ar RIMI, Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Komunikāciju aģentūru/ Edelman Affiliate, Latvijas Valsts ceļiem, LASUA, Latvijas Zaļo punktu, Latvijas Radošo savienību padomi, portālu www.kurtuesi.lv  un Izglītības un zinātnes ministriju.
*****


Papildu informācijai:
Vita Jaunzeme,
vita.jaunzeme@pedas.lv
www.talkas.lv
Ilona Zacmane, Komunikāciju aģentūra/Edelman Affiliate: 67201460, ilona.zacmane@ka.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.