Preiļu novada BJSS jaunie vieglatlēti no Jēkabpils atgriežas ar medaļām

24.01.2010.

24.janvārī Jēkabpilī notika Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā „C” grupai – 1997.-1998.gados dzimušajiem. Attālums un lielais sals nebija par šķērsli, lai sacensībās piedalītos dalībnieki no vistālākajiem valsts novadiem. Kaut arī Preiļu novada vieglatlētu saime bija viena no skaitliski mazākajām, tas nebija par šķērsli, lai mājup atgrieztos ar trim sudraba godalgām. Ja fortūna būtu stāvējusi klāt, būtu bijis vēl vairāk godalgu.


Pirmais pie medaļas tika Kārlis Sondors, sīvā cīņā to izcīnot augstlēkšanā ar personīgo rekordu 154 cm. Pēdējā mēģinājumā uzvarētāja – līvānieša Egila Smilškalna pārvarētie 157 cm liedza Kārlim iespēju kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Mūsu Kārlis Stupāns ar 135 cm pārvarēto augstumu 7.vietā. Labs starts Kārlim padevās arī 60 m barjerotajā distancē – 8.vieta. Klusībā cerēts, bet tomēr patīkams pārsteigums bija Ralfa Stupāna iekļūšana finālā 60 m „ gludajā” distancē un vēl lielāks prieks par izcīnīto 2.vietu finālskrējienā, aiz sevis atstājot piecdesmit medaļu tīkotājus. Visi puiši trenējas pie trenera Leonīda Valdoņa. Ar to medaļu plūsma neapstājās. Kas to tagad zina kā būtu izvērties 1000 m skrējiens meitenēm, ja Anna Svetlova nebūtu uzņēmusies līderes lomu jau no pirmajiem distances metriem. Pēdējā apļa taisnē spēku nedaudz pietrūka, lai nosargātu uzvaru, bet tomēr sudrabs aizraujošā cīņā. Meitenes treneris vieglatlētikā Aleksandrs Iļjins. Arī tāllēkšanā Annai augstā astotā vieta ar 4 m 27 cm. Kā sekmīgu startu var atzīmēt arī Egijas Patmalnieces 60 m distancē – 9,12 sekundes un 14.vieta (treneri V.Neištadte/R.Petrovs) un Zandas Vaivodes varējums 300 m – 0:53:43 un 15.vieta (treneris Leonīds Valdonis). Te jāņem vērā arī šo distanču specifika, jo šajā vecuma grupā un šajās distancēs reti kad ir mazāk par pussimtu dalībnieku.


 Bet, kur tad pieminētais fortūnas trūkums? Kārlis Sondors 60 m/b finālā iekļuva ar otro labāko laiku, bet spraigā finālskrējiena distances pēdējos piecos metros piedzīvoja kritienu , liedzot sev iespēju kāpt uz goda pjedestāla. Arī ar Ralfa Stupāna iespēto- 49,79 sekundēm 300 metru distancē pietika ceturtajai vietai, nieka 0,3 sekundes attālumā no goda pjedestāla. Vidējās un jaunākās grupas vieglatlēti ir atzīmējušies ar medaļām, ar ko atbildēs vecākā grupa un juniori 13.-14.februārī savā ziemas čempionātā Kuldīgā? Sīkāka informācija www.lat-athletics.lv mājas lapā.


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis
 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.