Valsts apmaksātus acu ārstu pakalpojumus iespējams saņemt, negaidot rindā!

20.01.2010.

LATVIJAS REPUBLIKAS VESELĪBAS MINISTRIJA
VESELĪBAS NORĒĶINU CENTRS
Cēsu iela 31 k-3, Rīga, LV-1012 • Tālr. 67043700 • Fakss 67043701 • E-pasts:
vnc@vnc.gov.lv


Veselības norēķinu centrs aicina iedzīvotājus nesatraukties par acu ārstu pakalpojumu pieejamību dienas stacionārā. Neatliekamas palīdzības gadījumos acu ārstu konsultācija vai operācija tiks nodrošināta. Arī plānveida konsultācijas pie acu ārsta tiek nodrošinātas. Savukārt, ņemot vērā veselības aprūpei pieejamos budžeta līdzekļus, plānveida acu operācijas dienas stacionārā ir pieejamas dažādu gaidīšanas rindu garumu ietvaros.


Atsaucoties uz laikrakstā „Neatkarīgā Rīta Avīze” publicēto informāciju par acu ārstu pakalpojumu saņemšanas iespējām, Veselības norēķinu centrs vēlas precizēt, ka valsts apmaksātas acu operācijas dienas stacionārā iespējams saņemt – Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas klīnikā „Gaiļezers”, Latvijas-Amerikas Acu centrā, Rīgas 1. slimnīcā, Jelgavas rajona slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Ventspils slimnīcā un Vidzemes slimnīcā.


Pēc apkopotajiem datiem uz 2010.gada 1.janvāri, negaidot pakalpojumu gaidīšanas rindā, dienas stacionārā plānveida acu operācijas var saņemt Ventspils slimnīcā un Jelgavas rajona slimnīcā. Savukārt Liepājas reģionālajā slimnīcā pacients pakalpojumus var saņemt pēc 15 dienām,  Vidzemes slimnīcā pēc aptuveni trīs mēnešiem. Ārpus gaidīšanas rindas palīdzība tiks nodrošināta pacientiem, kuriem ir neatliekamās palīdzības medicīniskās indikācijas.


Veselības norēķinu centrs arī norāda, ka neizprotami ir dažu pakalpojumu sniedzēju publiski izteiktie viedokļi par nepieciešamību palielināt finansējumu kādai konkrētai pakalpojumu programmai situācijā, kad valsts budžeta līdzekļi nozarei ir samazināti. Finanšu apjomi tiek plānoti veselības aprūpes pakalpojumu programmu ietvaros un šajā gadījumā būtiska ir pakalpojuma pieejamība teritorijā. Turklāt ārstniecības iestādēm, saskaņojot ar Veselības norēķinu centru, ir iespēja veikt nepieciešamās izmaiņas starp dažādām veselības aprūpes pakalpojumu programmām piešķirtā finansējuma ietvaros.


Plānojot  līgumu finanšu apjomus, Veselības norēķinu centrs neveido budžeta līdzekļu rezerves. Līgumu finanšu apjomos tiek ietverti visi piešķirtie valsts budžeta līdzekļi, tādēļ palielināt kādas programmas, piemēram, dienas stacionāra oftalmoloģijā, finanšu apjomu, iespējams vienīgi, samazinot finansējumu kādai citai pakalpojuma programmai vai arī ārstniecības iestādē pārskatot finansējuma izpildi starp pakalpojumu programmām līgumā noteiktā finanšu apjoma ietvaros.


Vienlaikus Veselības norēķinu centrs aicina iedzīvotājus pašus interesēties par rindu garumiem veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai dažādās ārstniecības iestādēs, lai saņemtu veselības aprūpes pakalpojumu iestādē, kur gaidīšanas rinda ir īsāka. Ar informāciju par pakalpojumu gaidīšanas rindām var iepazīties mājas lapā www.vnc.gov.lv.


Veselības norēķinu centrs atgādina, ka atbilstoši 2009.gada 8.septembra grozījumiem veselības aprūpes finansēšanas un organizēšanas kārtības noteikumos no 2009.gada 1.oktobra tiešās pieejamības speciālisti ir arī oftalmologs. Proti, pie acu ārsta iedzīvotāji var vērsties bez ģimenes ārsta nosūtījuma. Ar oftalmologu sarakstu (kā arī ar citu ārstu un iestāžu sarakstu), kuri ir līgumattiecības ar Veselības norēķinu centru, var iepazīties Veselības norēķinu centra mājas lapas www.vnc.gov.lv sadaļā „Līgumpartneriem. Līgumiestāžu saraksts.”.


Gaidīšanas rindas uz dienas stacionāru oftalmoloģijā uz 2010.gada 1.janvāri

Ārstniecības iestādes nosaukums


Ārstniecības iestādes kontaktinformācija


Rindas garums


Ventspils slimnīca


Ventspils, Inženieru 60, tālr. 63622658


0 dienas


Jelgavas rajona slimnīca


Jelgava, Brīvības bulvāris 6, tālr. 63021802


0 dienas


Liepājas reģionālā slimnīca


Liepāja, Slimnīcas 25, tālr. 63403255


15 dienas


Vidzemes slimnīca


Valmiera, Jumaras 195, tālr. 64229252


90 dienas


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas klīnika „Gaiļezers”


Rīga, Hipokrāta 2, tālr. 67042400


420 dienas


Latvijas-Amerikas Acu centrs


Rīga, Tallinas 93, tālr. 67272257


423 dienas


Rīgas 1. slimnīca


Rīga, Bruņinieku 5, tālr. 67366389


434 dienas


Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca


Rīga, Pilsoņu 13, tālr. 67069600


34 mēneši


Toms Noviks
Vecākais speciālists sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 67043709; 26655915
E-pasts:
toms.noviks@vnc.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.