Uz Jūrmalu vasarā aicina bērnus no Latvijas novadiem

15.01.2010.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka izglītības jautājumos Ilmāra Ančāna jau vairākus gadus izteiktajam aicinājumam vasarās ar atvieglotiem noteikumiem pilsētā uzņemt bērnus un jauniešus no Latvijas reģioniem atsaukušās ne tikai skolas, bet arī Bērnu atpūtas centrs „Knipska” Jaundubultos.


Dažādas atpūtas, radošās un sporta nometnes, kurās uzturas bērni no visas Latvijas, regulāri notiek vairākās pilsētas izglītības iestādēs, bet pašlaik kustībai klāt nākusi arī privātā iniciatīva – uzaicināt bērnus no Latvijas novadiem ir gatavs Bērnu atpūtas centrs „Knipska”,” teic I.Ančāns. „Man ir prieks, ka, lai arī ne pārāk strauji, tomēr mana ideja par lauku bērnu atpūtu Jūrmalā realizējas. Tas dod divējādu labumu – Latvijas novadu bērni atpūšas pie jūras un bauda citus Jūrmalas jaukumus, bet mūsu izglītības iestādes var labāk izdzīvot saspringtajā finanšu situācijā un uzņēmēji var labāk realizēt savus biznesa plānus.”


„Latvijas novadiem piedāvāju sadarbību,” teic Bērnu atpūtas centra „Knipska” direktore Sarmīte Keiša. „ Bezgala interesanta un daudzveidīga ir mūsu mazā Latvija ar Zemgales līdzenumiem, Latgales zilajiem ezeriem, Vidzemes gotiku un Kurzemes vācisko dižciltību. Tāpēc es aicinu skolas iesūtīt mums savus vasaras atpūtas Jūrmalā projektus, vienlaikus parādot, kā viņas gatavas pārējiem nometnes bērniem parādīt savu novadu. Līdz šim šādā veidā sevi ir prezentējuši bērni no Īrijas, Vācijas, Krievijas un Izraēlas. Būsim gandarīti, ja projektos būs ietvertas interesantākās vēstures lappuses, novada kultūras bagātības, sadzīves īpatnības, nākotnes perspektīvas.”


Projekti iesniedzami Bērnu atpūtas centrā „Knipska” Strēlnieku prospektā 42, Jūrmalā, LV-2015, tālrunis 29547272 līdz 22.martam. Projektus izvērtēs skolēnu pavasara brīvlaikā kopā ar projektu autoriem un pedagogiem. Tad arī varēs vienoties par nometnes laiku un noteikt diennakts uzturēšanās izmaksas.


„Mēs ceram uz novadu pašvaldību un sponsoru atbalstu, lai bērni nākamvasar varētu divas nedēļas skaisti un pilnvērtīgi pavadīt Jūrmalā,” teic S.Keiša. „Mūsu nometne ir dibināta 1928.gadā palīdzības sniegšanai bērniem. Turklāt ziedojumiem pašlaik ir ne tikai materiāla, bet arī dziļi filozofiska un politiska vērtība.”


Bērnu atpūtas centrs „Knipska” piedāvā ne tikai divas nedēļas ilgu uzturēšanos nometnē, bet arī četras ēdienreizes dienā, kino, diskotēkas, pašdarbības koncertus, kā arī sporta aktivitātes pludmalē, kas atrodas piecu minūšu gājienā no nometnes. Maiņu sākuma datumi ir: 6. un 20.jūnijs, 4. un 18.jūlijs, 1. un 15. augusts.


Ik vasaru Bērnu atpūtas centrā „Knipska” notiek Marinas Šavkinas vācu valodas skolas, skolēnu tenisa kluba, taekwon-do, vizuālās mākslas, moderno deju skolas, Maskavas privātskolas „ALEF” un armēņu bērnu vasaras atpūtas nometnes. Tādējādi „Knipskā” var satikties ne tikai Latvijas dažādu novadu bērni, bet arī bērni ar kādām izteiktām interesēm un no ārvalstīm atbraukušie. Tas sola jaunus kontaktus un daudzveidīgus iespaidus ikvienam.Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs: Ingmārs Čaklais


Papildinformācija: Veronika Ramāne, tālr.67093872, fakss 67093871, e-pasts: prese@jpd.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 15.01.2010.