Lielās Talkas darba grupa tiekas ar talkas patronu – Valsts prezidentu

15.01.2010.

Līdz Lielaja Talkai  100 dienas!


Sākot ar šodienu, 15.janvāri sākas laika atskaite līdz lielajai Vislatvijas tīrīšanai, jo  līdz Lielajai Talkai 24. aprīlī palikušas tieši 100 dienas, tādēļ talkas organizatori aicina atzīmēt šo dienu savos jaunajos kalendāros. Lielā Talka būs simboliska dāvana Latvijai –neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienā (4.maijā aprit 20 gadi kopš LR neatkarības deklarācijas pasludināšanas).


Talkas patrona  valsts prezidenta Valda Zatlera kalendārā jau ieplānota aktīva dalība Lielajā Talkā – par to šonedēļ Talkas organizatorus informēja prezidents, tiekoties ar savu patronāžas projektu organizatoriem, lai pārrunātu nepieciešamo atbalstu.


No šodienas sāk darboties arī Talkas jaunā mājaslapa  www.talkas.lv, kas kalpos kā galvenais Talkas informācijas “punkts” un kurā varēs līdzdarboties arī paši talcinieki. Tur būs ērti atrodama ne tikai visa aktuālākā informācija par Talkas norisi, bet arī iespējams iepazīties ar jau aizvadīto talku rezultātiem, sekot līdzi kalendāram un citām interesantām lietām. Drīzumā www.talkas.lv  būs pieejama interaktīva Latvijas karte, kurā ikviens talkot gribētājs varēs atrast oficiāli pieteiktās talkas vietas, kā arī maksimāli precīzi atzīmēt savu individuālo talkošanas vietu. Tāpat kartē precīzi varēs atrast  vietas, kur tiks dalīti atkritumu maisi, bet pēc pasākuma būs iespēja atzīmēt vietas, kur atstāti piepildītie maisi.  www.talkas.lv būs lasāma latviešu, krievu un angļu valodās.


Šobrīd notiek aktīvs darbs, saskaņojot organizatoriskos jautājumus ar pašvaldībām, atkritumu apsaimniekotājiem un citām iesaistītajām pusēm. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir finansējuma atrašana Talkas maisu iegādei. Šogad plānots iegādāties aptuveni miljonu maisu, lai nodrošinātu vairākus maisus katram talkas dalībniekam. 


*****
Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms pusotra gada – ar talku 2008. gada 13. septembrī – Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros, bet otrā Lielā Talka notika pagājušajā pavasarī – 18.aprīlī. Grandiozajā vides sakopšanas akcijā Lielā Talka kopumā piedalījušies vairāk kā 110 tūkstoši brīvprātīgo, savācot simtiem tonnu atkritumu. Lielās Talkas patrons un aktīvs dalībnieks ir Valsts prezidents Valdis Zatlers. Lielās Talkas kustības mērķis ir, lai Latvija pēc 10 gadiem būtu tīrāka valsts pasaulē.


Lielo Talku organizē Projekts Pēdas, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Pašvaldību savienība, domu biedru grupa Tīriem mežiem sadarbībā ar RIMI, Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Komunikāciju aģentūru/ Edelman Affiliate, Latvijas Valsts ceļiem, LASUA, Latvijas Zaļo punktu, Latvijas Radošo savienību padomi un Izglītības un zinātnes ministriju.


*****
Papildus informācija:
Vita Jaunzeme,
vita.jaunzeme@pedas.lv
www.talkas.lv
Ilona Zacmane, Komunikāciju aģentūra/Edelman Affiliate: 67201460, ilona.zacmane@ka.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.