Aizkalnes pamatskolā jauno gadu ievada ar pasākumu ģimenēm

08.01.2010.

8. janvāra vakarā, spītējot ziemas salam, Aizkalnes pamatskolas zālē uz ģimeņu vakaru kopā tika aicinātas skolas absolventu, darbinieku, pedagogu un skolēnu ģimenes. Visi, kurus kopā saista Aizkalnes pamatskolas baltā ēka, pulcējās ar gaišām domām, smaidiem un labu noskaņojumu iesākt jauno 2010. gadu.


Īpašie viesi pasākumā bija Preiļu Valsts ģimnāzijas folkloras kopa „Rūtoj” un kopas vadītāja Ilze Rožiska. Folkloras kopas sastāvā uz pasākumu bija ieradušies ne tikai tagadējie dalībnieki, bet arī Preiļu Valsts ģimnāzijas absolventi, kuri skolas laikā ir darbojušies „Rūtoj”.


Visus aizkalniešus un vakara viesus jaunajā gadā uzrunāja un ar laba vēlējumiem sveica Aizkalnes pamatskolas direktore Inta Dumbrovska un Aizkalnes tautas nama vadītāja Aina Kažemāka.


Visi – gan mazi, gan lieli, jaunāki un vecāki – tika aktīvi iesaistīti rotaļās, dejās un dziesmās, kas prasīja izveicību un izturību. Dejots tika uz nebēdu, ka pat parādījās sviedru lāses.


Pasākums bija kupli apmeklēts. Tajā piedalījās četras paaudzes, kuru vidū bija skolas pedagogi, darbinieki, absolventi un skolēni. Ar īpašu prieku tika sagaidīta bijusī skolas direktore Mudrīte Vija Lozda, skolas ilggadīgā darbiniece Leonīda Dimitroviča un septiņdesmito gadu skolas absolventi Janīna un Antons Beči.


Vakara gaitā bija padomāts arī par deju mūziku, varēja griezties gan valša ritmos, gan baudīt disko. Laiks aizritēja ātri, un visi bija gandarīti par iegūto optimisma un enerģijas devu.


Lai gan Aizkalnes pamatskola ir vismazākā Preiļu novadā, tā ir viena no vecākajām skolām – šogad tā svinēs 143. dzimšanas dienu. Pašlaik skolas pedagogi un biedrība „Sabiedriskais centrs Aizkalne”” (vadītāja Janīna Beča) aktīvi iesaistās līdzekļu piesaistē no Eiropas Savienības fondiem, lai nākotnē skolā darbotos arī apmācību un interešu centrs dažāda vecuma iedzīvotājiem.


Maija Paegle,


Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


Pēdējās izmaiņas: 08.01.2010.