Latvijas uzņēmējus aicina piedalīties izstādē “Ražots Latvijā 2010”

12.01.2010.

„Mums jābūt šai izstādē, lai pierādītu, ka krīze mūs nevar apstādināt, tieši otrādi, tā ir rosinājusi attīstīties,” apņēmīgi saka AS „Druvas pārtika” tirdzniecības vadītājs Vairis Miltiņš. „Cenšamies kļūt aizvien „zaļāki”, ražojot dabisku saldējumu, izmantojot tikai vietējo ražotāju izejvielas. Izstādē apmeklētāji varēs nogaršot jaunu produkciju – saldējumu ar mūsu klāstā vēl nebijušām garšām.”


25. – 27. martā Rīgā, Olimpiskajā Sporta centrā Grostonas ielā 6b notiks Latvijas uzņēmēju gada nozīmīgākā izstāde – gadatirgus “Ražots Latvijā 2010”. Izstādes rīkotājs SIA „Kelle Expo” aicina visas Latvijas tautsaimniecības nozares sanākt vienuviet, lai prezentētu savus produktus un pakalpojumus. Neskatoties uz to, ka iekšzemes tirgū ir kritusies pirktspēja un līdz ar to pieprasījums, izstādes rīkotāji uzskata, ka, pavasarim tuvojoties, ražotājiem ir vērts Latvijas iedzīvotājiem atgādināt par savu eksistenci, ļaujot izgaršot, aptaustīt un izmēģināt piedāvāto.


AS „Ķīmiskās rūpnīcas „Spodrība”” mārketinga un loģistikas speciāliste Lauma Mengote norāda, ka šī ir laba iespēja parādīt sevi plašai publikai par pieņemamām cenām, jo daudz vairāk izmaksātu nopietnas reklāmas kampaņas izveidošana. „Cenšamies meklēt realizācijas iespējas un, ja godīgi, tad mūsu ražošanas apjomi nav samazinājušies, vienīgi dodam lielākas atlaides un pārdodam savu produkciju par mazākām cenām.”


AS „Cēsu alus” pārdošanas un mārketinga direktors Gustavs Zatlers stāsta, ka pēdējā laikā Latvijas patērētāji arvien vairāk izvēlas Latvijā ražotu preci, tādējādi sildot Latvijas ekonomiku. „Nozīmīgas investīcijas attīstībā, ieguldījumi jaunu produktu izveidē, izmaksu pārplānošana un samazināšana šogad ir bijuši svarīgākie darba virzieni.”


Dalību izstādē jau apstiprinājuši Latvijā populārie uzņēmumi AS „Smiltenes piens”, SIA „OT Stils”, SIA „Daiļrade RC”, SIA „Milda KM”, SIA „Lyngson”, SIA „Iecavnieks”, SIA „Venden”, SIA „Satori alfa” un daudzi citi gan zināmie, gan mazāk pazīstamie ražotāji un pakalpojumu sniedzēji.


Autosportists Andris Dambis sola, ka izstādes apmeklētāji varēs ne tikai aplūkot, bet arī nopirkt un iespējams pat izmēģināt Latvijā ražotu sporta automašīnu – kādu no slavenajiem OSCar. SIA „Valhalla” garantēs iespēju pasūtīt sev virpota apaļkoka mājiņu pēc savas gaumes, SIA „Fonons” demonstrēs jaunos ģeotermālos siltumsūkņus. Būs iespēja novērtēt vairāku ražotāju zivju izstrādājumus, piemēram, gan „Šmita delikateses”, gan SIA „Taimiņš” auksti un karsti kūpināto zivju produkciju. Dažādus kārumus izstādē prezentēs saldumu ražotāji, tostarp vitrīnās gozēsies SIA „Polis & Valerts” gardumi. Dažu nelielu uzņēmumu produkcija būs pārsteigums izstādes apmeklētājiem, jo tieši krīzes laikā radušās neparastas idejas.


 „Ekonomikas ministrija atbalsta SIA „Kelle Expo” centienus apvienot vienā izstādē visas Latvijā pārstāvētās ražošanas un pakalpojumu nozares un aicina uzņēmējus aktīvi piedalīties tajā,” mudina ekonomikas ministrs Artis Kampars.


“Ekonomiskā krīze ir izmainījusi uzņēmējdarbību Latvijā, kaut daudziem ir izveidojies stereotips, ka Latvijā vairāk nekas netiek ražots,” norāda SIA „Kelle Expo” vadītājs Erlens Kelle. „Tā nav. Latvijā ražoja, ražo un ražos, turklāt pat pēdējā gadā ir radušies jauni uzņēmumi un izstrādāti jauni produkti. Šobrīd SIA „Kelle Expo” ir uzņēmusies iniciatīvu organizēt šādu pasākumu, lai atbalstītu Latvijas ražotājus un palīdzētu viņiem atrast gan pašmāju, gan ārvalstu pircējus.”


Ar Ārlietu ministrijas un Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras palīdzību par izstādi tiks informēti ārvalstu uzņēmēji/sadarbības partneri Eiropā un NVS valstīs, kuru ierašanās Latvijas uzņēmējiem var pavērt iespējas jauniem noieta tirgiem.


Plašāka informācija par pieteikšanos dalībai izstādē: www.razotslatvija2010.lv, www.kelle.lv, mob. tālr. 29171917, tālr./fakss 67933593.

Pēdējās izmaiņas: 12.01.2010.