Preiļu novada ziemas čempionāts vieglatlētikā

19.12.2009.

Aizvadītajā sestdienā Preiļu 2.vidusskolas vieglatlētikas manēžā notika Preiļu novada 2009.gada ziemas čempionāts vieglatlētikā. Sacensības kuplināja ciemiņi no Daugavpils un Ilūkstes novadiem, kā arī tuvākie kaimiņi – Līvānu un Vārkavas novadu jaunie vieglatlēti. Protams, gribējās redzēt kuplāku pašmāju vieglatlētu saimi. Sportistiem tā bija laba iespēja pārbaudīt izdarīto sagatavošanās posmā ziemas sezonas sacensībām. Vieglatlēti mērojās spēkiem divās vecuma grupās – 1994.gadā dzimuši un jaunāki un 1993.gadā dzimušo un vecāku grupā.


No jauno vieglatlētu sasniegtajiem rezultātiem gribētos pieminēt līvānieša Kristapa Masāna sasniegto – 7,3 sekundes 60 metros un 6 metri 20 centimetri tāllēkšanā. Ātrs padevās gan viens, gan otrs fināls 60 metros vīriešiem. Tā vienāds rezultāts gan uzvarētājam no Ilūkstes Maksimam Klementjevam, gan otrās vietas ieguvējam no Riebiņu novada Mārim Stroganovam – 7,0 sekundes. Sīvu konkurenci abiem sastādīja jaunais preilietis Dairis Rinčs – 7,1 sekunde. Vēl vairāk Dairis pārsteidza gan sevi , gan treneri uzvarot tāllēkšanā ar 6 metri 80 cm tālu lēcienu. Atzīstami rezultāti arī sekotājiem – Matīss Jankovskis (Līvāni) – 6 m72 cm, Emīls Kucins (Ilūkste) – 6 m 70 cm un mūsējais Jānis Sondors ar 6 m 51 cm. Dubultuzvara mūsu puišiem 1500 m skrējienā Tomam Kunakovam un Mārtiņam Bogdanovam – rezultāts gan prasījās pieklājīgāks. Priecē Normunda Ivzāna daudzpusība , kurš nopietni pievērsies garo distanču skriešanai, neaizmirst par savu jaunības dienu disciplīnu – soļošanu. Šoreiz uzvara 3000 metros ar 14 minūtēm 40 sekundēm. Vēl gribētos pieminēt Emīla Kucina uzvara augstlēkšanā – 190 cm un Daira Rinča trīssoļlēkšanā – 13 metri 51 cm. Arī tie vieglatlēti, kuri te netika pieminēti, pelnījuši uzslavu par cīņassparu, bet sacensības, kurās augs rezultāti un nāks uzvaras vēl priekšā.


Jaukus un mīļus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu visai novada vieglatlētu saimei! Lai pietiek pacietības, uzņēmības un darba spara savu rezultātu izaugsmes procesā!


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 19.12.2009.