RŪĶU DIENAS Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā

15.12.2009.

Kā svētku priekšdarbu virpulis, 15., 16. un 17.decembrī Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā ritēja jautrās RŪĶU DIENAS. Par tradīciju jau kļuvis arī tas, ka uz Rūķu dienām jāierodas Rūķu cepurēs.


Pirmā diena bija Rosīgā diena, kad visi pulciņu audzēkņi un skolotāji kopīgiem spēkiem darināja apsveikumus, dāvanu groziņus un turziņas, karnevāla maskas, kā arī rotājumus Ziemassvētkiem. Visi kopā rotājām lielo namiņa egli.


Otrā diena bija Laimīgā diena, kad visi – gan lieli, gan mazi – no sveķiem lējām Laimītes un zīlējām, kas tad mūs sagaida jaunajā gadā. Notika arī lielā piparkūku mīklas velnēšana, piparkūku figūriņu veidošana, cepšana, rotāšana un ēšana. Protams, neiztika arī bez Laimes tējas gatavošanas un baudīšanas. No čiekuriem veidojām dekorus-bumbas, kas tagad rotā namiņa koridoru. Kad visi darbi bija izdarīti, burvju teltī notika lielā Laimes aka, kur katrs čaklais Rūķītis par padarīto darbu varēja iegūt savā īpašumā kādu mazu, mīļu balviņu. Ar mums kopā Laimīgajā dienā darbojās arī audzēkņu vecāki un vecmāmiņas. Arī viņi lēja laimītes, garšoja piparkūkas.


Trešajā dienā notika lielā Rūķu disenīte, kuras starplaikā tika spēlētas dažādas rotaļas, tika rādīti dziedātāju un dejotāju priekšnesumi. Frizierstudijas meitenes iepriecināja mūs ar skaistajām rotām, kas bija veidotas no matiem. Zīmēšanas pulciņa audzēkņi iepriecināja ar savu darbu izstādi. Zīmējumos pretī raugās priecīgi Rūķi un domīgie Tīģeri. Ieradies bija arī pats Salatētis. Savā lielajā dāvanu maisā visiem pulciņu audzēkņiem viņš bija atnesis arī saldumus. Svētku noslēgumā visi mielojās ar milzīgo Ziemassvētku kliņģeri.


Fotogalerija: RŪĶU DIENAS Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā /15.-17.12.2009/


Izglītības metodiķe Anita Kolosova
Tālr. 65381395


 

Pēdējās izmaiņas: 15.12.2009.