Karatē arī Preiļos ir cieņā

17.12.2009.

Nav noslēpums, ka cīņas sporta veidi ir populāri lielā sabiedrības daļā. Preiļi vairāk pazīstami bija ar džudo aktivitātēm. Pēdējā gadā krietni sasparojušies ir karatē entuziasti. Tas pateicoties jaunā trenera Oļega Komara aktivitātēm, kurš nodarbības sāka vadīt 2008. gada septembrī. Nu nodarbojušos skaits ir izaudzis līdz 33 audzēkņiem sākot no sākumskolas līdz četrdesmitgadnieku vecumam. Aktīvākās „Satori” kluba filiāles ir Rēzeknē, Krāslavā un Preiļos. Kluba biedri piekopj Šotokan stilu. Treniņi notiek Preiļu 1.pamatskolas mazajā zālē un 2-3 reizes gadā jākārto eksāmens uz jostu.

29.novembrī klubs „Fudzi” Rīgā rīkoja atklātās sacensības, kur piedalījās arī preilēnieši un izcīnīja piecas godalgas. Tehnikas demonstrācijā (katās) Dairis Ivanāns (8 gadi), Armands Ūzuliņš (13 gadi)izcīnīja uzvaras, Jēkabs Vasiļevskis (13 gadi) ieguva 2.vietu, bet Edgars Verze (13 gadi) – 3.vietu. Jēkabs savu panākumu atkārtoja arī brīvajā cīņā (kumite).

6. decembrī notika Latvijas čempionāts, kur atļauts startēt no 14 gadu un katru klubu pārstāv līdz 15 dalībniekiem. Katu kategorijā Juris Smirnovs izcīnīja 3.vietu.

13.decembrī Rēzeknē notika „Satori” kluba turnīrs, kur piedalījās Rēzeknes, Krāslavas, Ludzas, Dagdas un 13 jaunie Preiļu sportisti. Par uzvarētājiem kļuva Jēkabs Vasiļevskis, Arnis Šņepsts, Raivis Pastors. Otrās vietas izcīnīja Pāvels Filatovs, Kristaps Brīvers un Dairis Ivanāns, bet par trešo vietu īpašniekiem kļuva Armands Ūzuliņš, Ilmārs Valainis, Lauris Zīmelis un vārkaviete Gita Sparāne.

Jānovēl, lai panākumi neizpaliek arī jaunajā gadā un pietiek pacietības meistarību slīpēt smagajos ikdienas treniņos!