Aizvadīta rudens uzkopšanas talka privātmājām

24.10.2009.

Aizvadīta jau par tradīciju kļuvusī rudens uzkopšanas talka- akcija privātmājām, kurā privātmāju iedzīvotāji, kuriem ir noslēgti līgumi ar SIA „Preiļu saimnieks” par atkritumu izvešanu, bez maksas varēja nodot rudens sakopšanas darbos savāktos atkritumus. Sākotnēji talka bija plānota 24. un 31. oktobrī, tomēr, tā kā 24. oktobrī Preiļu pilsētas kapos notika svecīšu vakari un uzklausot iedzīvotāju ierosinājumu, daļai ielu 24. oktobrī plānotā talka notika jau 17. oktobrī, bet pārējiem plānotajos datumos.


Talka norisinājās tāpat kā iepriekšējos gados: noteiktajos datumos, noteiktajos laikos, pa norādītajām ielām kursēja SIA „Preiļu saimnieks” tehnika, kuras piekabēs privātmāju iedzīvotāji varēja izmest rudens sakopšanā savāktos atkritumus. Diemžēl arī šogad dažu privātmāju iedzīvotāji talkas norisi izmantoja negodprātīgi, jo viņi bija uzkrājuši lielu daudzumu zaļo atkritumu un nerēķinājās ar to, ka tādēļ tiek iekavēts pārējais grafiks. Bija arī atsevišķi gadījumi, kad talkā bija izdomājuši piedalīties arī to privātmāju iedzīvotāji, kuri vēl jo projām nav noslēguši līgumus par atkritumu izvešanu. Iepriecina tas, ka bija arī daudzi pozitīvi un godprātīgi privātmāju iedzīvotāki. Vairāku privātmāju iedzīvotāji bija ņēmuši vērā ieteikumu un, lai izvestu lielāku daudzumu zaļo atkritumu, jau savlaicīgi bija pieteikuši atsevišķu atkritumu izvešanu. Vairāki SIA „Preiļu saimnieks” komunālās nodaļas darbinieki gādāja, lai atkritumu savākšana ritētu raiti un palīdzēja iedzīvotājiem atkritumu izvešanā. Strādnieki izpalīdzēja arī tiem iedzīvotājiem, kuri jau iepriekš bija informējuši, ka viņiem būs nepieciešama palīdzību atkritumu izvešanā, kā arī tiem, kuri iepriekš bija informējuši, ka šajā laikā paši nevarēs piedalīties talkā. Daudzi privātmāju iedzīvotāji atzinīgi novērtēja un bija gandarīti par šādu SIA „Preiļu saimnieks” noorganizēto rudens sakopšanas akciju.


 Kopumā rudens sakopšanas talkas laikā tika savāktas un izvestas 15 kravas mašīnu piekabes un 19 traktoru piekabes ar dažādiem zaļajiem atkritumiem. Kā jau bija iepriekš ziņots, iedzīvotāji talkas laikā varēja nodot arī nolietotās elektropreces un šo iespēju daudzi arī aktīvi izmantoja un nodeva gan ledusskapjus, gan televizorus, gan dažādas maza izmēra elektropreces.


SIA „Preiļu saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece: „Jau pirms talkas izziņošanas, iedzīvotāji zvanīja un interesējās par to, kad būs talka, tas nozīmē, ka šis pasākums ir vajadzīgs. Arī talkas laikā savāktais un izvestais apjoms ir ievērojams. Cerams, iedzīvotājiem šī akcija atviegloja ikdienu.”


Liels paldies visiem apzinīgajiem rudens uzkopšanas talkas dalībniekiem!

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.