Preiļu Valsts ģimnāzijas jaunieši piedalās starptautiskā projektā „Pasaules kauss 2010”

11.12.2009.


Futbola cienītāji visā pasaulē ar nepacietību gaida nākošo Pasaules futbola čempionātu, kurš 2010. gada 11. jūnijā sāksies DĀR.


Mūsu pašreizējā Comenius projekta „Eiropas jauniešu forums” partnerības skola – Prestonas Biznesa un Uzņēmējdarbības koledža (Anglija) ir iniciatore jaunam starptautiskajam projektam „Pasaules kauss 2010”.


Projekta mērķis ir veicināt jauniešu interesi par sportu, rosināt jauniešus izzināt citu pasaules valstu vēsturi, kultūru, svētkus, tradīcijas, sasniegumus sportā un valodas.


Projekts ir guvis milzu popularitāti, tajā piedalās 99 skolas no visas pasaules. Pēc projekta iniciatoru personīga ielūguma arī Preiļu Valsts ģimnāzijas jaunieši piedalās šajā projektā. Jaunieši no visas pasaules darbosies projektā, apmainīsies ar informāciju projekta mājas lapā, dalīsies pieredzē par paveikto.


Projekta noslēgums plānots 2010.gada 11.jūnijā, kad visās projekta dalības skolās būs skatāma projekta noslēguma izstāde prezentāciju, plakātu un mākslas darbu veidā.


4. decembrī DĀR galvaspilsētā Keiptaunā notika 2010. gada Pasaules kausa izcīņas futbolā finālturnīra grupu izloze, kurā 32 čempionātam kvalificējušos valstu komandas tika sakārtotas astoņās grupās. Diemžēl, šo valstu vidū nav Latvijas. Arī visās projekta dalības skolās šajā dienā notika izloze, kurā projekta dalībnieki izlozēja valstis, par kurām veiks projekta darbu. Mūsu ģimnāzisti, starptautiskā projekta dalībnieki Andris Barkevičs (1.C), Jānis Kampāns (1.B.) un Haralds Vanags (1.B.) izlozēja Ziemeļkoreju, Itāliju un Ziloņkaula krastu (Kotdivuāru).Veiksmi projekta dalībniekiem!


Anna Verza,
Preiļu Valsts ģimnāzijas starptautisko projektu koordinatore


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.