Pirmās pašvaldības saņem Elektrības norēķinu kartes trūcīgajām mājsaimniecībām

08.12.2009.


Šodien, 8. decembrī, Rīgā Pulkveža Brieža ielā 12 AS „Latvenergo” administratīvajā ēkā notika informatīvs seminārs pašvaldību sociālo dienestu darbiniekiem par Sociālā atbalsta kampaņu, lai izskaidrotu Elektrības norēķinu karšu izsniegšanas kārtības praktiskās detaļas. Semināru apmeklēja 128 pašvaldību pārstāvji.


Semināra atklāšanā Uldis Bariss, AS „Latvenergo” valdes loceklis, pateicās Latvijas Pašvaldību Savienībai un pašvaldību darbiniekiem par aktīvu iesaistīšanos un piedalīšanos Sociālās atbalsta kampaņas īstenošanā, uzsverot, ka bez viņu līdzdalības uzņēmums nevarētu praktiski veikt dāvinājuma nodrošināšanu trūcīgajiem iedzīvotājiem, kā arī ka AS „Latvenergo” atbalstu trūcīgajiem var veikt tādēļ, ka īsteno veiksmīgus elektroenerģijas eksporta darījumus uz citām valstīm -Igauniju, Somiju, Lietuvu un Krieviju.


Andris Jaunsleinis, Latvijas Pašvaldību Savienības priekšsēdis, sacīja: „Paldies AS „Latvenergo”, jo katra palīdzība, ko varam sniegt iedzīvotājiem ir nozīmīga. Trīs mēneši aizritēja, lai sagatavotu un uzsāktu atbalsta kampaņu, taču tagad liels darbs ir sociālajiem darbiniekiem pašvaldībās, lai Elektrības kartes nodotu trūcīgajiem, tādēļ jau iepriekš izsaku pateicību visām pašvaldībām, kas iesaistās kampaņā.”


Līdz ar to tiek uzsākta labdarības akcija, sniedzot palīdzību tām Latvijas ģimenēm, kuras nonākušas ekonomiski nelabvēlīgā situācijā. Pēc šobrīd Latvijas Pašvaldību Savienībā apkoptās informācijas no pašvaldībām atbalstam ir pieteiktas 66 tūkstoši trūcīgās mājsaimniecības, kas atbilst dāvinājuma mērķa grupām – trūcīgās mājsaimniecības GMI (garantētā minimālā ienākuma) pabalsta saņēmējas un trūcīgās ģimenes ar bērniem. Paredzēts, ka palīdzību elektroenerģijas 500 kWh norēķinu karšu veidā saņems 100 000 Latvijas mājsaimniecību, tādēļ tiek plānots, ka atbalsta kampaņas laikā februāra beigās tiks vēlreiz apkopoti dati, lai izvērtētu un noteiktu pagaidām nerezervēto 34 tūkstošu Elektrības norēķinu karšu izsniegšanas mērķauditoriju.


Jau šodien pirmās Elektrības norēķinu kartes saņēma Amatas, Dundagas, Engures, Ērgļu, Mazsalacas, Rugāju un Ventspils novadu pašvaldības, kuras tuvāko dienu laikā uzsāks to izsniegšanu iedzīvotājiem. Pēc karšu saņemšanas, pašvaldībām un sociālajiem dienestiem ir jānodrošina trūcīgo iedzīvotāju informēšana par atbalsta saņemšanu.


Lai saņemtu elektroenerģijas norēķinu karti: jābūt izziņai par trūcīgā iedzīvotāja statusu; līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kā arī savs AS „Latvenergo” klienta līguma numurs. Klientu ērtībām iesakām līdzi ņemt pēdējo apmaksāto elektroenerģijas kvīti kā arī vienu tukšu kvīti nākamajam maksājumam.


Sociālais darbinieks, izsniedzot karti, piereģistrēs informāciju par kartes saņēmēju un viņam dāvāto karti, un nodos to AS „Latvenergo”, kas attiecinās 500 kWh maksājumu uz katru konkrēto klientu.


Sociālā atbalsta kampaņā Elektrības norēķinu karšu izsniegšanas laiks trūcīgajiem ir līdz 2010. gada 31. martam.
Neskaidrību gadījumā uz visiem klientu un arī pašvaldību darbinieku jautājumiem atbildes var saņemt pa bezmaksas tālruni 80 200 402.


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.