Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība aicina iegādāties pret ziedojumiem grāmatiņu „Sienāzīšu ceļojums uz Mēness”

07.12.2009.

Dārgie draugi!


Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība ir saņēmusi kādu neparastu dāvanu no Daugavas Vanadzēm Anglijā – Veltas Elon-King un Sarmītes Janovskas bērnu grāmatu „Sienāzīšu ceļojums uz Mēness”. Grāmata ir sirsnīgs, jauks stāsts par trim sienāzīšiem, kas cauri dažnedažādiem piedzīvojumiem nokļūst pat uz Mēness. Arī Jūs varat kļūt vienlaikus gan par šīs dāvanas saņēmēju, gan dāvinātāju.


Saskaņā ar grāmatas autoru ieceri, tā tiek izplatīta vienīgi pret ziedojumu Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai, tirdzniecības vietās tā nebūs pieejama. Par iegūtajiem līdzekļiem Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība iegādāsies (atkarībā no ziedojumu apjoma) kādu daļu no bērnu paliatīvajai aprūpei nepieciešamās aparatūras (plaušu mākslīgās ventilācijas aparātus, skābekļa koncentratorus, aspiratorus, pulsa oksimetrus u.c.), segs ar aparatūras tehnisko apkopi saistītos izdevumus, iegādāsies medicīnisko pārtiku paliatīvi aprūpējamiem bērniem.
 
Bērnu paliatīvā aprūpe ir aktīva, visaptveroša aprūpe nedziedināmi slimiem bērniem. Tā sevī ietver ārstniecisku, sociālu, psiholoģisku un garīgu atbalstu bērnam un viņa ģimenei, lai, neskatoties uz slimību, bērns varētu nodzīvot viņam atvēlēto laiku mājās maksimāli pilnvērtīgi ģimenes lokā.
 
Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība ir dibināta 1997. gadā ar mērķi attīstīt bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumus Latvijā un nodrošināt to pieejamību ikvienai ģimenei, kurā ir neizdziedināmi slims bērns. Mūsu uzdevums ir veidot sabiedrības izpratni par bērnu paliatīvo aprūpi un sniegt profesionālu atbalstu primārās veselības aprūpes līmenī strādājošiem speciālistiem, ģimenes ārstiem un sociālo pakalpojumu sniedzējiem.


Katru gadu Biedrība mājās sniegusi atbalstu vairāk kā 60 ģimenēm ar nedziedināmi slimu bērnu, kā arī ģimenēm pēc bērna zaudēšanas – sērošanas periodā. Palīdzību stacionārā ik gadu saņēmuši vairāk kā 200 pacienti. Šobrīd Bērnu paliatīvās aprūpes komandas speciālistu aprūpē 81 bērns un viņu ģimenes mājās. No 2004. gada Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.


Grāmatu pret ziedojumiem varēs iegādāties Ideju Partneru fonda labo darbu veikalā „Otrā elpa” Marijas ielā 13, 2. stāvā (vairāk informācijas www.idejupartneri.lv), kā arī Bērnu paliatīvās aprūpes dienestā, Vienības gatvē 45 (Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Dr. Anda Jansone +37129420410, +37167064443, e-pasts: hospis@bkus.lv). Minimālais ziedojums par vienu grāmatiņu  LVL 2,50.


Mēs arī ceram, ka kāda organizācija vēlēsies iegādāties šo grāmatiņu kā dāvanu savu darbinieku vai sadarbības partneru bērniem Ziemassvētkos.


Grāmatas iespiešana bijusi iespējama, pateicoties Anglijas izglītības fonda un tā vadītāja Andreja Ozoliņa sniegtajam finansiālajam atbalstam.


Visu mūsu mazo pacientu un viņu ģimeņu vārdā mēs pateicamies Jums par Jūsu atbalstu un ceram, ka šī mazā grāmatiņa sagādās prieku Jums un Jūsu bērniem.


Ar cieņu,
Dr. Anda Jansone
Bērnu paliatīvās biedrības vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 07.12.2009.