Volejbola turnīrā: Sievām meistarība „nerūs”, vīri turpina uzvarēt

02.12.2009.

Šajās brīvdienās novada volejbola karuseli sagrieza arī sievietes. Turpinās rēķinu kārtošana no pagājušo gadu čempionātiem. Kā arvien, Preiļos ieradās Līksnas dāmas un pierādīja, ka viņu meistarība ar gadiem neiet mazumā. Arī šoreiz tabulā ierakstītas pirmās divas uzvaras un ar nepacietību līdzjutēji gaidīs 5. decembri, kur viņām pretī stāsies Preiļu dāmas. Mūsējo sniegums lielā mērā atkarīgs no komandas emocionālā stāvokļa un līderu prasmes aizraut pārējās meitenes bezkompromisa cīņai. Kā citas raudzes komanda pārējām pretī šogad stājas arī BJSS jaunās volejbolistes. Pa šiem gadiem ir iekrāta zināma meistarība un vajadzīga tikai psiholoģiskā noturība saspringtos spēles mirkļos. Arī Jēkabpils meitenes, kur apvienota pieredze un jaunība, ir ciets rieksts gan līksnietēm, gan preilēnietēm. Sieviešu komandu meistarība ir līdzīga un skatītāji var baudīt laba līmeņa volejbolu.


Rēķinus kārtot turpina vīriešu komandas – arī šeit ir izveidojusies sava līderu grupa un ir arī savi pastarīši. Pagaidām debitanti – PVĢ, Preiļu 2. vidusskolas un Pelēču jaunie volejbolisti nav piespieduši rūdītajām „vecajām” komandām iekost zaudējuma rūgtumā.


Priecē Preiļu 2. vidusskolas puišu spēlētprasme un saliedētība, pelēciešu cīņasspars un sava fanu pulciņa līdzjušana. Ģimnāzisti vēl nav redzēti savā labākajā sastāvā – tātad pārsteigumi ir iespējami, ja nebūs tik daudz savstarpējo pārmetumu. Patīkami skatīties uz A/S „Preiļu siers” spēlētājiem – komandu, kura nokomplektēta tikai no saviem kadriem. Nepateikšu par Jāni un Aleksandru, bet Jāzeps Šņepsts ar Voldemāru Meluškānu noteikti spēlē no čempionāta pirmsākumiem jau vairāk nekā divdesmit gadu garumā, nevienu no tiem neizlaižot. Ceļš netiek griezts pat divreiz jaunākām komandām!


Riebiņu uzvara ar 3:0 pār Saunu neatspoguļo to cīņu, kas valdīja volejbola laukumā. Uzvarētāji noskaidrojās tikai setu galotnēs – pirmajā aizspēlējoties līdz pat 32 punktiem. Protams, ka es neaicinu visas brīvdienas pavadīt sporta zālē, bet uz radu vai draugu spēli nu gan vajadzētu atnākt, lai nav tā, ka atbraucēji jūtas kā mājas spēlē. Ar spēļu rezultātiem var iepazīties, apskatot turnīra tabulu (PDF).


Leonīds Valdonis,
sacensību galvenais tiesnesis


 

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.