Latvijā tiek īstenots vēl nebijis muzikāls, kultūras projekts „Sirds ar sirdi draudzējas”

29.11.2009.

Afiša (PDF)


Latvijā tiek īstenots vēl nebijis muzikāls, kultūras projekts „Sirds ar sirdi draudzējas”. Tajā dalību ņem:Dzejnieks Pēters Brūveris, komponists Māris Lasmanis, Valmieras bērnu mūzikas skolas koris, koka pūšaminstrumentu kvintets Quintus Anima un radošās aģentūras Due mākslinieki – Ieva Nagliņa, Līga Delvera un Svens Neilands – Projekta ideja ir mācību komplekta izveidošana, kas interaktīvā veidā ļauj bērniem mācīt mūziku. Šo mācību komplektu iegūtu ikviena skola Latvijā. Mēs piedāvājam Jums vienreizēju  iespēju kļut par šī projekta patronu un finansiāli atbalstīt.


Projektam morālu atbalstu ir izteikusi Rīgas Dome, finansiālu atbalstu ir sniedzis Kultūras Kapitāla fonds un vairāki uzņēmēji, kā arī tā augsto māksliniecisko vērtību atzinusi Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Mākslinieku savienība, Komponistu savienība un Izglītības, jaunatnes un sporta departaments. Taču, lai šis komplekts dāvinājuma veidā nonāktu līdz ikvienai mācību iestādei, kur bērni apgūst mūziku, – vēl ir nepieciešams papildus finansiālais atbalsts.


29. novembrī Valmieras Kultūras namā plānoti muzikālā projekta „Sirds ar sirdi draudzējas” atklāšanas svētki. Tā ir pirmā Advente, kad Latvijas pašvaldības Mūzikas mācību komplektu „Sirds ar sirdi draudzējas” dāvinās  Latvijas sākumskolu, bērnu namu un mūzikas skolu skolotājiem. Katrā mācību komplektā ietilpst ilustrēts nošu kalendārs 2010. gadam, mūzikas CD ar dziesmu ieskaņojumiem un dziesmu pavadījumu fonogrammām un nošu grāmata. Kompaktdiskā dzirdams, kā dzejnieka un komponista kopdarbu izpilda Valmieras bērnu mūzikas skolas koris un pūtēju kvintets Quintus Anima.


„Mēs visi zinām, ka Latvijā ārkārtīgi pietrūkst jaunas oriģinālmūzikas bērniem, tādēļ bērnu muzikālās izglītības kvalitāte arvien pasliktinās. Skolās arvien sarūk mūzikas kā fakultatīvas nodarbības apguves iespēja, tiek slēgtas un apvienotas mūzikas skolas,” saka radošās aģentūras Due direktore Inta Bērente-Strenga. „Radošā komanda šajā projektā ir ieguldījusi patiešām daudz – gan spēka, gan enerģijas, gan savas sirdis, šāds projekts ir lielisks solis jaunas un kvalitatīvas mūzikas apgūšanai skolās.”


„Nav nekā  patīkamāka kā nodarboties ar daiļradi, un arī  nekā vērtīgāka, ko spēju citiem dot,” saka komponists Māris Lasmanis, „Projektā „Sirds ar sirdi draudzējas” satiekas ne tikai sirdis, bet arī māksla, dzeja un mūzika. Man ir liels prieks sadarboties ar visiem projektā iesaistītajiem māksliniekiem. Ar Pēteru Brūveri sadarbojamies jau sen, kopīgi veidojot gan estrādes dziesmas, gan dziesmas bērniem.


Tālajos septiņdesmitos, kad biju vēl „jauns un zaļš”, viņš neatteica sacerēt dziesmu tekstus manām pirmajām melodijām estrādes dziesmām.” Arī dzejnieks Pēters Brūveris atzīst: „Man ļoti patīk sadarboties ar Māri, tas gadu gaitā nav mainījies. Mums abiem ir līdzīga humora izjūta, vieglums un spēja fantazēt. Un mums abiem būs prieks, ja ar mūsu jaunā kopdarba palīdzību mēs liksim pasmaidīt ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem un skolotājiem. Vairojot prieku, mēs padarām pasauli labāku, un mēs visi to zinām, vai ne?”


Agita Pusvilka
Due, projektu vadītāja
E-pasts:
agita@due.lv
Mobilais tālr.: +371 29157518
www.due.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.