Saunas bibliotēka piedāvā jaunās grāmatas

17.11.2009.


Klāt rudens, kad lielie lauku darbi apdarīti, palikuši vien ikdienišķie darbiņi, dienas raucas īsākas, vakari-garāki. Tā vien gribas paņemt rokās kādu rokdarbu, avīzi vai vienkārši labu grāmatu, aizmirst par steigu, par mūžīgo laika trūkumu – īstais laiks, lai aizietu uz bibliotēku un atrastu vajadzīgo tieši sev.


Šogad Saunas bibliotēkā ienākušas vairāk kā 140 jaunas grāmatas: gan par pašvaldības līdzekļiem, gan dāvinājumi, gan dāvanu kartes par piedalīšanos Grāmatu svētkos. Iespēju robežās, tiek izvēlētas grāmatas, kas patiktu un atbilstu dažādu lasītāju gaumēm un vēlmēm.


Psiholoģijas literatūras cienītājiem var ieteikt N.Hilla grāmatu Pozitīvās domāšanas spēks. Kā labāk rūpēties par savu veselību, saskaņā ar dabas likumiem, jums palīdzēs izprast grāmatas: J.Vilunas „Dzīve bez zālēm”, „Sulu terapija”, I.Zeidlers „Ārstnieciskā masāža”, u.c.


Mājsaimnieces idejas var smelties no grāmatām Gatavots bez cukura, Gatavots bez sāls, D.Dancovas „Pavārgrāmata sliņķei”, I.Bēriņas „Vārīšanas un cepšanas māksla”, Dārzeņu uzglabāšana un konservēšana. Tuvojas sals un makšķerniekiem aktuāla var kļūt grāmata Zemledus makšķerēšana un S.Pučinska Makšķerēšana.


Kā viegli lasāmas un izklaidējoša satura grāmatas, var ieteikt A.Niedras Ciema spīgana, Sastapšanās pie Operas kafejnīcas, L.Puncules Nenosalt sniegā, K.Meisones Precētu sieviešu noslēpumi u.c. Lata romānu piekritējus gaida septiņas jaunas grāmatas.


Nav aizmirsti arī mazie lasītāji, iekārtots bērnu stūrītis ar bērniem atbilstošām mēbelēm, rotaļlietām, lai lasīšanu padarītu interesantāku, patīkamāku. Bibliotēka 8.gadu pēc kārtas piedalās VKKF organizētajā konkursā ”Bērnu žūrija”: aktīvi tiek lasītas un vērtētas jaunākās bērnu grāmatas, rīkots konkursa noslēguma pasākums, čaklākie lasītāji apbalvoti ar veicināšanas balvām. Jaunums pašiem mazākajiem ir M.Reinberga dziedampasaciņas Ziemassvētki Mēnessciemā un Jampadracis liedagā. Grāmatiņām ir pievienoti CD, kur aktieri lasa tekstu un bērni dzied dziesmiņas.


Kā katru gadu, arī šogad bibliotēkā pieejama bezmaksas datu bāze Letonika. Piedalījāmies konkursā ” Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv”.


I. Pauniņa,


Saunas bibliotēkas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 17.11.2009.