Apgaismes efektīva vadība gūst plašu iedzīvotāju interesi

20.11.2009.


AS ”Latvenergo” Energoefektivitātes centrā 19. novembrī notikušais seminārs par Apgaismes efektīvu vadību pulcēja lielu skaitu interesentu. Centram, uzsākot kārtējo izglītojošo semināru ciklu sezonu, tā jaunajās telpās ar zināšanām par apgaismes vadību un gaismas ķermeņu izvietojuma plānošanu dalījās SIA „Ambergs” pārstāvji sadarbībā ar saviem ārvalstu kolēģiem. Prezentāciju vadīja Vācijas apgaismes ķermeņu ražotāja Steinel pārstāvis Austrumeiropas reģionā.


Papildus jau vispārzināmajam faktam, ka apgaismes izmantošanas efektivitāti var paaugstināt, gaismekļos esošās kvēldiega spuldzes nomainot pret energoefektīvākām luminiscējošajām vai gaismas diožu spuldzēm, vēl lielākas ekonomijas panākšanai papildus nepieciešams iepazīties ar apgaismes intensitātes regulēšanas iespējām – spuldžu ieslēgšanās biežuma maiņu un darbības ilguma variēšanu. Lekcijas laikā apgaismes regulēšanas iekārtu ražojošā uzņēmuma pārstāvis piedāvāja iepazīties ar veidiem, kā, izmantojot gan kustības sensorus, gan arī apgaismojuma līmeni regulējošos risinājumus, izmaksas par elektroenerģiju iespējams samazināt līdz pat 80%.


Semināra apmeklētājiem tika stāstīts par dažāda pielietojuma telpu un objektu apgaismošanas iespējām, kā arī prezentācijā uzskatāmi parādīts, kā apgaismes ekonomija tajās diennakts stundās, kad biroju vai darba telpas netiek izmantotas, var būtiski ietekmēt elektroenerģijas patēriņu. Stāstījuma laikā klausītāji varēja uzzināt par jaunākajiem risinājumiem kustības sensoru tehnoloģiju jomā un iepazīties ar infrasarkano staru un augstfrekvences sensoru tehniskajām iespējām.  


Seminārs pulcēja gan lielu skaitu nozares profesionāļu, gan interesentu, kuri vēlējās uzzināt par iespējām kā padarīt apgaismes risinājumus efektīvākus. Ikvienam apmeklētājam bija iespēja klātienē uzdot jautājumus prezentācijas vadītājam par apgaismes risinājumiem.


Vienlaicīgi ar semināra apmeklējumu interesentiem bija iespējams iepazīties ar Energoefektivitātes centra jaunajām telpām Jūrmalā, Jomas ielā 4, kur ikvienam plašās un ērtās telpās tiek stāstīts par elektroenerģijas taupīšanas iespējām kā mājsaimniecībām, tā arī uzņēmumiem.


Energoefektivitātes Centrs šogad vēl paredzējis rīkot divus seminārus – par „Zema patēriņa ēku izbūves pamatprincipiem” (2.decembrī), kurā tiks stāstīts par nepieciešamību siltināt ēku un nodrošināt tās atbilstošu ventilāciju, kā arī šī gada pēdējā seminārā „Mūsdienīgas, energoefektīvas telpu mikroklimata sistēmas” (16. decembrī) lektori dalīsies pieredzē par to, kā padarīt ēkas enerģētiski ilgtspējīgākas un kā atgūt siltumu no notekūdeņiem.


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.