Iesākušās Sorosa fonda programmas „Pārmaiņu iespēja skolām” projektu aktivitātes

20.11.2009.


6. novembrī Sorosa fonda – Latvija (SFL) programmas „Pārmaiņu iespēja skolām” ietvaros notika pirmā dalībnieku un partneru konference PASTĀVĒS, KAS PĀRVĒRTĪSIES! Rīgā, viesnīcā „Reval Hotel Latvija”.


Programmas “Pārmaiņu iespēja skolām” mērķis ir veicināt skolu (izglītības iestāžu ar nelielu skolēnu vai audzēkņu skaitu) pārveidi par daudzfunkcionāliem izglītības, kultūras, sociālā atbalsta centriem.


Programmas ietvaros Salas pamatskola piedalījās konkursā un starp 323 valsts skolām ar projektu Salas pamatskola – kultūras, sabiedriskais un izdzīvošanas centrs krīzes laikos, uz 2. kārtu tika izvirzīta 151 skola un atbalstītas tikai 53 skolas. No Preiļu novada konkursā piedalījās 4 pamatskolas, no kurām atbalstīja tikai vienu.


Kopš 2009. gada novembra ieviesīsim daudzfunkcionālu sabiedriskā centra izveidi un darbības uzsākšanas projektu, kas balstīts uz vietējās sabiedrības vajadzību izpēti.


Programmu īsteno SFL sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Lauku forumu.


Konferencē piedalījās un referātus lasīja autori – SFL programmas „Pārmaiņu iespēja skolām” personāls, pašvaldību un skolu projektu konkursa uzvarētāji un programmas partneri no Latvijas, Lielbritānijas un Dānijas.


Valentīna Liniņa,
Salas pamatskolas direktore


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.