„Latvenergo” un Latvijas Pašvaldību savienība paraksta līgumu par sociālā atbalsta kampaņu trūcīgajiem

17.11.2009.

17.novembrī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis, AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons un valdes loceklis Uldis Bariss parakstīja līgumu par sociālās palīdzības programmas realizāciju trūcīgo atbalstam.


„Jau decembrī  100 000 Latvijas mājsaimniecību būs pieejama „Latvenergo” sniegtā palīdzība norēķiniem par saņemto elektroenerģiju,” komentējot līguma noslēgšanas faktu, uzsvēra ekonomikas ministrs  Artis Kampars. Viņš atzīmēja, ka 100 000 mājsaimniecību kopumā veido 15% no visiem Latvenergo klientiem.


Līgums paredz, ka atbalsts elektrības maksājumiem tiks sniegts divām iedzīvotāju grupām – trūcīgajām mājsaimniecībām – garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmēju mājsaimniecībām un trūcīgo ģimeņu ar bērniem mājsaimniecībām. Katra mājsaimniecība neatkarīgi no tā, cik trūcīgo personu tajā dzīvo, varēs saņemt vienu 500 kWh norēķinu karti, kuras vērtība ir 37,15 lati.


Tuvāko divu nedēļu laikā Latvijas Pašvaldību savienība apkopos informāciju no visām Latvijas pašvaldībām par trūcīgo mājsaimniecību skaitu tajās un atbilstoši tam sadalīs 100 000 dāvanu kartes visām pašvaldībām. Pašvaldības reģistrētos datus par karšu saņēmējiem nosūtīs AS „Latvenergo”, kas tos apstrādās, attiecinot maksājumus uz katru konkrēto klientu. Jau pirms Ziemassvētkiem pirmās trūcīgās mājsaimniecības varēs saņemt dāvanu kartes savu pašvaldību sociālajos dienestos.


8.decembrī pulksten 11 AS „Latvenergo” rīkos semināru pašvaldību darbiniekiem, kurā skaidros visus ar karšu izplatīšanu saistītos jautājumus. Neskaidrību gadījumā uz visiem klientu jautājumiem atbildes var saņemt pa bezmaksas tālruni 80 200 402.Andris Siksnis
AS “Latvenergo” Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.