14. novembrī Daugavpils Universitātē notika Tehniskās jaunrades dienas

14.11.2009.

Šīs aktivitātes Latvijas reģionu lielākajās pilsētās organizē Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments un to  atbalsta biedrība „Zināšanu un inovācijas sabiedrība”. Labi organizētajā pasākumā varēja izmēģināt savas iemaņas dažādās tehniskās disciplīnas un pārliecināties, kas interesē un kā sanāk. „Robotikas darbnīcā” pieredzējušu speciālistu vadībā bija iespēja iemēģināt roku līnijas meklēšanas robotu būvēšanā un pēc tam sacensties ar citiem tādiem pašiem robotiem.


„Mehānikas praktikumā” varēja būvēt brīvlidojošos lidmodeļus un katapultu maketus. Visiem konstruktoriem tika dota iespēja pārbaudīt, kurš lidmodelis vistālāk lido un kura katapulta spēj vistālāk aizmest. Ja saistīja ķīmija, tad varēja iegriezties „Ķīmijas laboratorijā”, kur tika piedāvāta iespēja izveidot savu traipu tīrīšanas līdzekli un varēja izpētīt ūdens īpašības. Visa pasākuma dienas garumā varēja piedalīties individuālajās sacensībās „Apkārt inženierzinātnēm”, kur bija iespēja pierādīt savu erudīciju un inženiera prasmes konstruēšanā. Informatīvajā stendā varēja saņemt konsultāciju par dabas, dzīvības un inženierzinātņu studiju iespējām Latvijas augstskolās. Pasākuma noslēgumā biedrības „Zināšanu un inovācijas sabiedrība” informatīvajā prezentācijā “Sameklē atbalstu savai inovācijai!” varēja uzzināt par Latvijā pieejamiem finanšu instrumentiem biznesa idejas tālākai attīstībai.


Preiļu novada Tehniskās jaunrades centra dalībnieki šajā pasākuma ņēma dalību „Mehānikas praktikumā” un „Robotikas darbnīcā”, kur guva atzīstamus panākumus. Artūrs Stabulnieks un Kaspars Vasiļjevs (abi no Riebiņu vidusskolas) ieguva 1. un 2. vietu katapultu maketu izmēģinājumos, trešo vietu izcīnīja Raimonds Jakimovs no Vārkavas vidusskolas. Lidmodeļu konstruēšanā un lidināšanā starp labākajiem bija Iļja Isajevs (1. vieta) no Preiļu 1. pamatskolas un Eduards Ancāns (3. vieta) no Rožupes pamatskolas. „Robotikas darbnīcā” kārtīgi pastrādāja Aizkalnes pamatskolas komanda (Raivis Lozda, Sandis Saulišs un Guntis Sparāns) un sacensībās veiksmīgi startēja ar reāli darbojošos robotu.


Preiļu novada BJTJC metodiķis Guntars Ormanis


 

Pēdējās izmaiņas: 14.11.2009.