Bankas un mazumtirgotāji pievienojas kampaņai „Runā droši!”, lai informētu klientus par patērētāju tiesībām

03.11.2009.


Latvijas iedzīvotāji turpmāk informāciju par patērētāja tiesībām varēs saņemt arī desmit bankās, kuras ir uzsākušas sadarbību ar Eiropas Savienības informatīvo kampaņu par patērētāju tiesībām „Runā Droši! Tās ir Tavas patērētāja tiesības Eiropas Savienībā”.


Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par patērētāju tiesībām, patlaban šai iniciatīvai ir atsaukušās desmit bankas – Swedbank, Latvijas Krājbanka, Nordea, DnB NORD Banka, SEB banka, Parex banka, Norvik Banka, Hipotēku banka, Trasta Komercbanka un A/S Reģionālā investīciju banka, kā arī GE Money Bank dibinātā sabiedriskā organizācija Naudas plānošanas centrs.  To interneta mājas lapās var iepazīties ar kampaņas faktu lapām „Patērētāja kredīts” un „Netaisnīgi līguma noteikumi”, kā arī banku filiālēs atrast norādes, kur iedzīvotājiem meklēt papildu informāciju.


Kampaņas „Runā droši!” Biznesa programmu atklāja šī gada augustā ar mazumtirgotāju Rimi un Maxima iesaistīšanos, un programmai drīzumā pievienojās Latvijas Tūrisma aģentu asociācija. Uzņēmumi, kas iesaistās kampaņā apņemas izplatīt saviem klientiem informatīvos materiālus par to nozarei atbilstošām patērētāja tiesībām. Tā, piemēram,  mazumtirgotāji izplata faktu lapas „Preču marķējums” un „Cenu norādīšana”, bet Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas biedri izplata faktu lapu „Ceļojuma komplekts”. Pavisam kampaņas ietvaros sagatavotas 12 faktu lapas par dažādiem patērētāju tiesību aspektiem.


Nesen kampaņai pievienojies arī Narvesen, un informatīvie materiāli par cenu norādīšanu un preču marķējumu pieejami 118 Narvesen veikalos.


Kampaņas „Runā droši!” pārstāve Sanita Gertmane ir gandarīta par banku un citu uzņēmumu atsaucību. „Tas ir ļoti ērti, ka iedzīvotāji var saņemt informāciju par savām tiesībām tieši tajās vietās, kur viņi pērk preces, pakalpojumus. Savukārt no uzņēmumu puses tā ir sociālās atbildības un labās gribas izrādīšana, ko noteikti novērtēs arī klienti. ”


Arī citi uzņēmumi ir aicināti pievienoties kampaņai, apņemoties savus klientus informēt par patērētāju tiesībām (plašāka informācija http://www.pateretajiem.lv/lv/uznemejiem/). Kampaņa ilgs līdz 2010. gada 31. Janvārim, un līdz tam Biznesa programma ir atvērta ikvienam, kas izpilda noteiktas prasības par kampaņas informatīvo materiālu izplatīšanu saviem klientiem.


Netaisnīgi līgumu noteikumi – faktu lapa (PDF)


Patērētāja kredīts – faktu lapa (PDF)


Uzzini vairāk par savām patērētāja tiesībām Eiropas Savienībā:
www.pateretajiem.lv


Papildu informācijai:
Ilona Zacmane
Komunikāciju aģentūra/Edelman Affiliate
Tālr. 67201460; 29277444, e-pasts:
ilona.zacmane@ka.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.