Uz Tradicionālo prasmju skolas nodarbībām pieteikušies vairāk nekā 250 mācekļu

31.10.2009.

Šo sestdien, 31.oktobrī, visā Latvijā sākas Tradicionālo prasmju skolas 2009 nodarbības. Līdz ceturtdienas pēcpusdienai uz prasmju skolu pieteikušies divi simti piecdesmit divi mācīties gribētāji.


Vislielākā atsaucība proporcionāli norišu vietu skaitam ir Latgalē – tur pieteikušies simtu divi dalībnieki uz septiņām prasmju vietām. Mācībās piedalīsies ne tikai tuvākās apkaimes iedzīvotāji, bet arī tālāki ciemiņi: Vabolē uz latgaliešu kāzu galdu klāšanu viesosies cēsnieki, sveču liešanas prasmes Ludzā apgūt brauks interesenti no Ogres, Baldones un Alūksnes, Medņevā uz Ziemeļlatgales daudzbalsīgo dziedāšanu skolas vecuma meitenes solījušas līdzi ņemt arī puišus. Seno instrumentu darbnīcā Gaigalavā prasmju skolas laikā iecerēts uztaisīt divas kokles un tikpat daudz bungu.


Zemgalē meistari skolos vismaz trīsdesmit deviņus mācekļus. Puzurus un tradicionālo svētku telpu rotājumus Jelgavā brauks apgūt pat no Kolkas. Savukārt Bauskā uz masku darināšanu pirmajā sestdienā visas vietas jau aizņemtas, tāpēc meistari iesaka jau laikus pieteikties uz citām sestdienām.


Plašu interesi iemantojusi Rucava, tur pieteikušies divdesmit pieci mācīties gribētāji. Prasmju skolas dalībnieces solījušas atnest arī savus mantotos cimdus izrādīšanai. Uz cimdu adīšanu aicināti Lietuvas latvieši no Sventājas un Klaipēdas.


Tradicionālo prasmju skolas nodarbības notiks četras sestdienas, sākot no 31.oktobra, vienlaicīgi visā Latvijā! Plašāka informācija NKMVA mājas lapā www.nkmva.gov.lv.


Informāciju sagatavoja
Baiba Bože,
NKMVA komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
67228985
28611731
baiba.boze@nkmva.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.