Ziņo par draudiem videi!

02.11.2009.

Mēs paši esam atbildīgi par apkārtējās vides saglabāšanu, un tikai kopējiem spēkiem iespējams pasargāt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu un unikālās dabas bagātības. Tāpēc DnB NORD Vides glābšanas komanda aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju sniegt savu ieguldījumu, palīdzot glābt no iznīcības Latvijas dabas dārgumus.


No oktobra sākuma Vides glābšanas komanda aktīvi apkopo informāciju par kritiskā stāvoklī esošiem vides objektiem visā Latvijā un arī veic to sakopšanu. Komandai jau ir izdevies no bojā ejas izglābt vairāk nekā 300 gadus veco Usmas Elku liepu, attīrīt Noriņas un Lorupes upītes no nosprostojumiem, tādējādi atbrīvojot ceļu rudens zivju nārstam un glābjot zivis no nonākšanas maluzvejnieku rokās.


„Lai varētu paveikt vēl vairāk, vēlamies aicināt cilvēkus paraudzīties sev apkārt un ziņot mums par Latvijas vides problēmām un kritiskā stāvoklī esošiem dižkokiem, dižakmeņiem, alām, avotiem, aizsargājamo dzīvnieku mitekļiem un jebkādiem citiem apdraudētiem vides objektiem, kam nepieciešama palīdzība, lai saglabātu tos arī nākamajām paaudzēm. Ziņot par apdraudētiem objektiem var, izmantojot pieteikuma formu, kas atrodama mājas lapā www.izglabsim.lv,” aicina Vides glābšanas komandas eksperts Māris Olte.


Arī jaunieši var iesaistīties vides aizsardzības problēmu risināšanā, radot savu vīziju par vides aizsardzības attīstību Latvijā. DnB NORD Vides glābšanas komanda rīko eseju konkursu „Vides Vīzija”, kurā var piedalīties visi Latvijas 10., 11. un 12. klašu skolēni, aprakstot savus ieteikumus par to, kas būtu jādara gan katram no mums, gan atbildīgajām valsts iestādēm, lai parūpētos par vides aizsardzību.


Piecu labāko eseju autori kā balvas saņems portatīvos datorus, savukārt labākā darba autoram būs arī iespēja tikties ar vides ministru Raimondu Vējoni, lai klātienē diskutētu par savā darbā aplūkotajiem jautājumiem.


Ziņot par draudiem videi un uzzināt plašāku informāciju par DnB NORD Vides glābšanas komandas aktivitātēm un eseju konkursu var mājas lapā www.izglabsim.lv.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.