Rēzeknē informēs par ERAF līdzfinansējuma saņemšanas iespējām dzīvojamo māju renovācijai

04.11.2009.

Š.g. 4.novembrī Rēzeknē notiks informatīvs seminārs par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju. Semināra laikā interesenti tiks informēti par Eiropas Reģionālā attīstības fonda aktivitāti „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” iespējām, nosacījumiem un ieguvumiem.


Semināra mērķis ir aktivizēt privāto un pašvaldību apsaimniekošanas uzņēmumu iesaistīšanos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijas procesā, informējot par pieejamo Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai. Pasākumu organizē Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra, Latvijas Lielo pilsētu asociācija, Rēzeknes pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centru.


Tā mērķauditorija ir apsaimniekošanas uzņēmumi, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju namu vecākie, dzīvokļu īpašnieku korporatīvās biedrības, būvniecības uzņēmumi, dzīvokļu īpašnieki un būvniecības uzņēmumi.


Seminārā piedalīsies Rēzeknes pilsētas Domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktors Gatis Ābele, Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras direktors Valdis Blome.


Pasākuma laikā klātesošie tiks informēti par ES aktivitāti „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”, ēku siltināšanas ieguvumiem un to, kas jāņem vērā projekta īstenošanas laikā – no būvniecības darbu veikšanas aspekta. Dalībai seminārā tiks pieaicināti arī pārstāvji no daudzdzīvokļu mājām, kurās jau ir veikti renovācijas darbi.


Seminārs notiks š.g. 4. novembrī plkst. 11:00 Rēzeknes pilsētas domes telpās (Atbrīvošanas aleja 93, 2.stāva zāle). Laipni aicināti visi interesenti.


Pirms semināra, plkst. 10:30 DzĪB „Atbrīvošanas 52” valdes loceklis Juris Romeņenko un Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras direktors Valdis Blome parakstīs līgumu par līdzfinansējuma saņemšanu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācijai.


Informatīvā cikla par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanu Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras un Ekonomikas ministrijas darbinieki viesosies kopumā 9 republikas nozīmes pilsētās. Pasākumi jau ir notikuši Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Rīgā un Ventspilī. Nākamie semināri notiks Rēzeknē (4.novembris), Daugavpilī (10.novembris), Jēkabpilī (24.novembris) un Valmierā (2.decembris).


Par aktivitāti


Eiropas Savienības aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” aktivitātes mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Kopumā piecās atlases kārtās iesniegti 89 projektu pieteikumi. Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra ir apstiprinājusi 56 projektu pieteikumus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanai, kuri tika iesniegti pirmajās četrās atlases kārtās. Aģentūra ir noslēgusi desmit līgumus ar sešām pilnvarotajām personām.


Aktivitātes ietvaros pirmajās sešās kārtās Aģentūra no Rēzeknes ir saņēmusi četrus projektu iesniegumus. Pirmajās četrās kārtās iesniegtie trīs projektu iesniegumi ir apstiprināti.
Sīkāku informāciju par aktivitāti var atrast http://esfondi.bema.gov.lv. Jaunumiem par mājokļu renovāciju var sekot arī Twitter – twitter.com/siltinam.


Informāciju sagatavoja
Inese Bērziņa
Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.