Merrild aicina sabiedrību pievērst vairāk uzmanības veciem un vientuļiem cilvēkiem

28.10.2009.

1. oktobrī Merrild uzsāka labdarības akciju MĒS JŪS ATCERAMIES. Labdarības  iecere ir sniegt vecajiem un vientuļajiem cilvēkiem sirds siltumu un uzmanību. Vislabāk saruna raisās pie kafijas tases, tāpēc Merrild nolēmis no katras Latvijā nopirktās Merrild kafijas pakas divas tasītes ziedot veciem un vientuļiem cilvēkiem.


Kafiju vecajiem ļaudīm nogādās Latvijas Sarkanā Krusta biedri gan Latvijas pilsētās gan lauku rajonos. Akcija norisināsies visā Latvijā no 1. oktobra līdz 1. decembrim. Tajā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs gan iegādājoties Merrild kafiju, gan arī apciemojot vientuļos, vecos kaimiņus vai paziņas, aprunājoties ar viņiem un sniedzot viņiem kaut nedaudz sava sirds siltuma.


Silta un sirsnīga saruna, brīdis nedalītas uzmanības, ko kopā ar Merrild kafijas paku vecajiem cilvēkiem sniegs Latvijas Sarkanā Krusta pārstāvis ir šis labdarības akcijas mērķis. Kopš 1.oktobra ir savāktas 4240 paciņas. Kafiju vecajiem cilvēkiem Sarkanā Krusta brīvprātīgie uzsāks dalīt nākamnedēļ.


Kā norāda Merrild Kaffe pārstāvis Baltijā Dzintars Līcis: „Merrild ir Latvijā viena no pazīstamākajām un ikdienā bieži lietotām kafijas markām, un kopā  ar kūpošajām Merrild kafijas tasītēm mājās  ienāk arī  patīkamas sarunas, kopā būšanas prieks un siltums. Tomēr Latvijā ir arī cilvēki, kuriem tā visa pietrūkst. Tāpēc Merrild un visi labdarības akcijas MĒS JŪS ATCERAMIES sadarbības partneri aicina iedzīvotājus palīdzēt vecākiem cilvēkiem, dāvāt tiem sirds siltumu un uzmanību. Ar Latvijas Sarkanā Krusta palīdzību nogādāsim saziedoto kafiju un “sirds siltumu” uz veco cilvēku mājām.” 


„Savā darba ikdienā sastopamies ar cilvēku rūpēm un vajadzībām, uzklausām problēmas un palīdzam ar ļoti elementārām lietām,” atzīst Ketija Tālberga, Latvijas Sarkanā Krusta sociālo projektu koordinatore. „Iespēja piedalīties akcijā, kas nav saistītas ar pirmās nepieciešamības precēm, bet gan ar mazu svētku radīšanas sajūtu, arī mums ir patīkama pārmaiņa.”
 
Mākslinieki veido izstādi, lai kliedētu vecu cilvēku vientulību


Septiņi Latvijas mākslinieki –  Rasa Jansone, Tatjana Krivenkova, Iveta Laure, Kristīne Lazdāne, Ieva Maurīte, Kirils Panteļejevs, Anda Poikāne – katrs savā īpašajā rokrakstā un tehnikā ir radījuši savu stāstu par kopā būšanu un vientulību.  Mākslas darbi tapuši, atbalstot Merrild labdarības akcijas MĒS JŪS ATCERAMIES ideju – sniegt uzmanību un sirds siltumu veciem un vientuļiem cilvēkiem. Mākslinieku darbu izstāde būs apskatāma no 1. oktobra līdz 1. decembrim restorāna K.I.D. telpās Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 2.


Izstādes darbu autoru vārdi Latvijas mākslas pasaulē ir labi pazīstami, katrs no viņiem darbojas savā noteiktā žanrā. Veidojot šo izstādi noteicošā bija ideja – ar mākslas izteiksmes līdzekļiem radīt vēstījumu par to, cik liela nozīme katra cilvēka dzīvē ir vienkāršām cilvēciskām attiecībām. Mākslinieki darbus veidojuši balstoties savā personiskajā pieredzē, emocijās un sajūtās, līdz ar to viņu mākslas darbu tēls ir dažāds, tomēr viennozīmīgi ir atpazīstams katra mākslinieka individuālais rokraksts un viņa pasaules redzējums. 


Kā atzīst paši mākslinieki, līdzdalību izstādes veidošanā, viņi uztver gan kā iespēju „dalīties savā emocionālajā pārdzīvojumā” (Anda Poikāne & Kristīne Lazdāne) un „vēlreiz pārdomāt un mākslas darba formā runāt par cilvēka gara pasauli un to veidojošām vērtībām ” (Iveta Laure), gan kā „iespēju gūt jaunu pieredzi mākslas iesaistīšanā sabiedrisko attiecību procesā” (Kirils Panteļejevs) un „novērot, kā divas dažāda veida vientulības iedarbojas viena uz otru, cerībā, ka te sajauksies kāds neparasts kokteilis” (Rasa Jansone), gan kā „iespēju kādam sagādāt kaut nelielu prieku” (Ieva Maurīte), jo „apbrīnojamā kārtā tās [izstādes] moto sakrīt ar tēmu, pie kuras pašlaik strādāju”  (Tatjana Krivenkova).
Septiņus no īpaši šai izstādei radītajiem mākslas darbiem  izsolīs un iegūtos līdzekļus  ziedos Latvijas Sarkanajam Krustam – vecu un vientuļu cilvēku mājas aprūpei. Mākslas darbu izsole notiks 2009.gada 1.decembrī plkst. 19.00, restorānā K.I.D.
                 
Rīgā, Brīvības un Tallinas ielas stūrī uz brandmūra Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgais veido 8 x 8 m lielu veca cilvēka portretu no kafijas krūzītēm.


Šonedēļ akcijas MĒS JŪS ATCERAMIES ietvaros  Brīvības un Tallinas ielu krustojumā uz brandmūra no kafijas krūzītēm veido dizaina mākslas objektu – veca cilvēka portretu. Iecerētais objekts simboliski atainos Merrild labdarības akcijas ideju – apliecināt cieņu un dāvāt  uzmanību vecajiem vientuļajiem cilvēkiem. Portrets taps katru dienu aizpildot laukumu ar dažādu krāsu kafijas krūzītēm. Objekta kopējais izmērs ir 8 x 10m (pats attēls – 8 x 8 m), un to plānots pabeigt līdz nedēļas beigām kopā izlietojot 12 996  dažādu krāsu kafijas krūzīšu.
Kafijas tasītes sākotnēji uzstādītajā rāmī ievietos Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgais, šo darbu veicot 8 stundas dienā no plkst. 8:00 – 12:00 un no 16:00 – 20:00. Objekta tapšanu varēs vērot ikviens garāmgājējs un autobraucējs visas nedēļas garumā, un pats process tiks dokumentēts fotogrāfijās un video. Gatavais dizaina objekts uz brandmūra atradīsies līdz šā gada 15.novembrim.


Objekta tapšanas process simboliski atspoguļos Merrild  labdarības akcijas norisi – no katras Latvijā nopirktās Merrild kafijas pakas divas tasītes tiek dāvinātas veciem un vientuļiem cilvēkiem. Kā ar katru nopirkto kafijas iepakojumu tiek krātas kafijas paciņas sirmgalvjiem, ko vecajiem ļaudīm nogādās Latvijas Sarkanais Krusts, tā ikviena kafijas krūzīte, veidojoties attēlam, simbolizēs katra akcijas dalībnieka devumu, nedēļas laikā kopīgi radot pabeigtu portretu.


Akciju MĒS JŪS ATCERAMIES atbalsta Kristapa Upelnieka fonds, restorāns K.I.D., žurnāls Ieva, TV 3 un raidījums Bez Tabu. Vairāk par akciju lasiet www.merrildlabdariba.lv


Papildus informācija:
Dita Kļaviņa-Lauberte
Tālr. 67201460; mob. tālr. 26332110
e-pasts :
dita.kļaviņa-lauberte@ka.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.