Vīru spēles brīvā dabā

24.10.2009.

Ar Siguldas kalnu maratonu 24. oktobrī noslēdzās šosezon lielākās skrējēju aktivitātes. Savas spējas ekstremālajā skrējienā pārbaudīt bija pieteicies kupls dalībnieku pulks – kopskaitā 430. Dalībnieki varēja izvēlēties savām spējām atbilstoša garuma distanci, sākot no viena apļa – 11 km, līdz pat piecu apļu, kas ir 55 km, veikšanai. Garākās distances pieveicēji varēja saņemt ieskaites punktu „Ultra Trail du Mont Blanc” jeb Monblāna maratona kvalifikācijas listē. Vienā aplī augstuma summa bija 350 m, kas 55 km distancē veidoja 1750 m. Izaicinājumu sev un pārbaudīt spējas bija gatavs arī mūsu Normunds Ivzāns.


Kā pēc Normunda stāstītā varēja noprast, nebija Siguldā kalna, kurš nebūtu iekļauts trases profilā. It sevišķi trasi smagu darīja daudzie dubļi un kāpnes, pa kurām augšā tikt nemaz tik viegli nav. Daudziem pārbaudījums bija par smagu un nācās izstāties. Normunds kārtējo reizi apliecināja gan aktīvās sportošanas laikā , gan tagad krāto ne tikai fizisko rūdījumu, bet arī gara spēku. Kopvērtējumā ierindojoties ceturtajā vietā ar rezultātu 6 stundas 27 minūtes, Normunds sev priekšā palaida olimpieti Igoru Kazakeviču – 5.54,2, Arni Rumbenieku – 5.59,0 un slēpotāju Romānu Evartu – 6.16,1. Aiz muguras palika pagājušgada uzvarētājs Artūrs Veics – 6.37,4, kurš savulaik rūdījies Marokas smilšu maratonā. Ir sperts pirmais solis Monblānas maratona (166 km, kontrollaiks 46 stundas) virzienā.


Divu apļu – 22 km distancē devās arī Preiļu daiļā dzimuma pārstāve – Anita Kažemāka. Kaut arī sajūsmā par distanci Anita nebija, iznākums var gandarīt – uzvara izvēlētajā distancē sieviešu un savā grupā ar rezultātu 2 stundas 32 minūtes atsvērs mocības distancē. Muskuļu sāpes pēc kāpieniem pa trepēm aizmirsīsies, atstājot vietu tikai pozitīvajām atmiņām. Nu ko, varbūt izlasītais iedvesmos arī kādu no Jums mest sev izaicinājumu nākošgad!


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 24.10.2009.