Par apkures tarifu Preiļu pilsētā

20.10.2009.

Sākusies kārtējā apkures sezona. No 6. līdz 12. oktobrim tika pieslēgta apkure visai Preiļu pilsētai.


Visās Latvijas pilsētās daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājus uztrauc viens jautājums: „Cik būs jāmaksā par apkuri?” Apkures tarifs ir atkarīgs no gāzes cenas, un AS „Latvijas Gāze”, kura ir vienīgais dabasgāzes piegādātājs, publicētās prognozes liecina, ka šīs apkures sezonas laikā dabasgāzes cena būtiski nemainīsies, bet, salīdzinot ar pagājušo apkures sezonu, tā būs ievērojami zemāka. Līdz ar to apkures tarifu izmaiņas nebūs straujas, un tas ļaus iedzīvotājiem labāk prognozēt izdevumus.


Oktobrī dabasgāzes tirdzniecības gala tarifs, par kādu SIA „Preiļu saimnieks” iepērk dabasgāzi no a/s „Latvijas Gāze”, sastāda 177,10 Ls/tūkst.m3 (bez PVN). Tas nozīmē, ka, ņemot vērā šā brīža dabas gāzes cenu, apkures tarifs Preiļos sastāda 40,68 Ls/MWh ar PVN (apkures tarifs 36,98 Ls/MWh + 10% PVN).


Salīdzinot šā brīža apkures tarifu ar pagājušās apkures sezonas sākumu, siltumenerģijas tarifs Preiļos ir samazinājies par 16,6%. Ja šā brīža apkures tarifu salīdzinām ar pagājušās apkures sezonas beigu tarifu, tad tarifs ir samazinājies par 9,6%.


Saskaņā ar jaunākajām prognozēm dabasgāzes tirdzniecības gala tarifs 5. lietotāju grupai, pie kuras pieder arī SIA „Preiļu saimnieks”, 2009. gada novembrī un decembrī samazinātos līdz 171,10 Ls/tūkst.m3 bez PVN. Līdz ar to novembrī un decembrī apkures tarifs Preiļu novadā varētu vēl pazemināties, un tas būtu 40,43 Ls/MWh ar PVN (apkures tarifs 36,75 Ls/MWh + 10% PVN).


Jānis Vaivods,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciālists

Pēdējās izmaiņas: 20.10.2009.