Pieredzes apmaiņas brauciens uz Turciju

23.10.2009.


Apvienība ”Jaunatne kustībā„ kas nodarbojas ar jauniešiem aktuālu aktivitāšu veikšanu, realizēja projektu, kura laikā jaunieši ar invaliditāti no četrām Eiropas Savienības valstīm devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Turcijas galvaspilsētu Ankaru. Pieredzes apmaiņā no Latvijas piedalījās pieci cilvēki – četri jaunieši no Daugavpils un es kā Invalīdu biedrības pārstāve braucu no Preiļiem.


Ar braucienu esmu ļoti apmierināta. Mēs iepazinām gan eksotisko valsti – Turciju, gan ieguvām jaunus draugus no Portugāles, Rumānijas, Turcijas un arī no mūsu kaimiņu novada – Daugavpils.


Projekta tēma bija apģērba dizains, kas jauniem cilvēkiem ir ļoti saistoša. Kopā ar projekta dalībniekiem klausījāmies lekcijas, piedalījāmies grupu darbā. Pats interesantākais man šķita tas, ka sarunāties ar pārējiem jauniešiem varējām tikai angļu valodā. Tā kā nevienā no valstīm, kuras bija iesaistījušās projektā, dzimtā valoda nav angļu valoda, sarunas bija ļoti interesantas. Mēs izbaudījām labu treniņu angļu valodas apguvē.


Paralēli darbam projektā braucām ekskursijās, līdz ar to iepazinām silto dienvidu zemi Turciju, tās dabu, cilvēkus un kultūru. Apskatījām vecpilsētu, bijām atpūtas parkā, saskārāmies ar turku tradīcijām virtuvē un ēšanas paradumiem. Viņi uzturā lieto ļoti pikantus ēdienus, kādi Latvijā nav iecienīti.


Paldies Turcijas invalīdu asociācijas pārstāvjiem, kas tik labi noorganizēja šo pasākumu!


Lolita Stupāne,
Preiļu novada invalīdu biedrības pārstāve


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2009.