LTV7 kļūst par pirmo televīzijas kanālu, kas nākamgad raidīs tikai ciparu formātā

22.10.2009.


Šodien Nacionālajā Radio un Televīzijas padomē LTV ģenerāldirektors Edgars Kots un Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis parakstīja līgumu par LTV7 pilnīgu pāreju uz ciparu apraidi sākot jau ar 2010. gada 1.martu.


Kopš Latvija ir uzsākusi pāreju no analogās uz ciparu apraidi, LTV7 ir kļuvis par pirmo televīzijas kanālu, kas pilnībā raidīs ciparu formātā.


“Latvija pievienojas pastāvīgajā režīmā sistēmai, kas darbojas lielā daļā Eiropas un pasaules. Šis process ir ilgstošs, bet labi, ka ir uzsākts. Pāreja uz ciparu apraidi nav pabeidzama īsā termiņā. Nacionālā radio un televīzijas padome uzskata, ka virszemes ciparu televīzijas apraides ieviešana dod iespēju uzlabot raidīšanas kvalitāti un rada jaunus pakalpojumus” saka Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājs Ābrams Kleckins.


„LTV7 pāriešana tikai uz ciparu apraidi ir kā olimpiskās lāpas iedegšana, kas signalizē, ka process ir sācies. Mums kā uz sportu orientētam kanālam ir ļoti būtiska attēla un skaņas kvalitāte, ko nodrošinās apraide ciparu formātā, tādēļ es aicinu visus LTV7  fanus jau laikus iegādāties dekoderi un sekot mums līdzi uz ciparu apraidi, lai olimpiskās spēles februārī varētu skatīties jau labākā kvalitātē,” saka  Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors Edgars Kots, piebilstot, ka februārī gaidāmā ziemas olimpiāde LTV7 kanālā vēl būs skatāmas abos formātos, bet jau no 1.marta LTV7 tiks apraidīta tikai ciparu formātā.


E.Kots norāda, ka svarīga motivācija atteikties no paralēlas apraides analogajā formātā bijusi arī finansiālais ietaupījums 300 000 Ls apmērā, kas šajos ekonomiskajos apstākļos Latvijas Televīzijai ir ārkārtīgi būtiski.


Lattelecom, kas Satiksmes ministrijas uzdevumā realizē Latvijas pāreju no analogās uz ciparu apraidi, jau gada nogalē piecu ētera televīziju apraidi ciparu formātā nodrošinās visā valstī (Patlaban Virszemes TV ir uztverama 70 kilometru rādiusā ap Rīgu, iekļaujot arī Jelgavu, Tukumu, Bausku, Saulkrastus un Dobeli).


“Līdz ar Virszemes TV ieviešanu visā valstī, paplašināsies arī apraides teritorija – turpmāk ētera TV signālu varēs uztvert līdz pat 99% Latvijas teritorijas, un tas būs pieejams 99,9% Latvijas iedzīvotāju.  Piemēram, LTV7 analogajā tīklā šobrīd aptver tikai 87 % teritorijas jeb 94% iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka arī teritorijās, kur cilvēkiem līdz šim vispār tehniski nebija iespēju uztvert TV signālu pa gaisu, nu tas būs iespējams,” norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.


Saskaņā ar Eiropas Savienības direktīvu Latvijai vēlākais līdz 2012. gadam ir jāpāriet no analogās uz ciparu apraidi. Starp Lattelecom un VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) šā gada martā noslēgtais līgums paredz, ka LVRTC ir atbildīgs par ciparu TV nepieciešamās infrastruktūras nodrošināšanu. Visās  ārpus Rīgas esošajās LVRTC lielākajās radio un televīzijas stacijās šobrīd intensīvi notiek ciparu TV infrastruktūras piegādes un uzstādīšanas darbi. Tad, kad visās stacijās būs uzstādīti arī ciparu TV raidītāji, tās varēs sākt signāla pārraidi ciparu formātā visā Latvijas teritorijā.


Informācijai: Dārija Juškeviča, Nacionālā radio un televīzijas padome – 67221848


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.