LATVIJAS ZAĻAIS PUNKTS AICINA LATVIJAS AUGSTSKOLU STUDENTUS PIETEIKTIES VIENAS NAKTS PIEDZĪVOJUMU NOMETNEI „ZAĻĀ NAKTS”

11.11.2009.

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Valsts mežiem aicina visu Latvijas augstskolu studentus veidot komandas un startēt konkursā, lai cīnītos par iespēju piedalīties pirmajā izglītojošajā vienas nakts piedzīvojumu nometnē „Zaļā nakts”. Nometne notiks 11. novembrī, gadskārtējo Studentu dienu ietvaros Jelgavā, LLU Ekonomikas fakultātē – Svētes ielā 18. „Zaļās nakts” sākums pulksten 19.00.


Zinošu speciālistu virsvadībā darbojoties sešās darbnīcās, studenti iegūs informāciju par tādiem būtiskiem vides jautājumiem kā dabai draudzīga atpūta, globālie vides procesi, meža nozīme, atkritumu daudzuma samazināšana, ekodzīve, kā arī sabiedriskās domas veidošana un nozīme vides ilgtspējas nodrošināšanā. Nometnes dalībniekiem tiks piedāvāta uz pieredzi balstīta izglītība, kas ļauj mācīties aizraujoši un interesanti, ikvienam nodrošinot iespēju pašam piedzīvot, pārdzīvot un pielietot iegūtās zināšanas un prasmes. Projekts ne vien izglītos, bet arī veicinās studentu interesi par procesiem dabā Latvijā un pasaulē, kā arī rosinās saturīgi pavadīt brīvo laiku, izzinot sevi, sabiedrību un apkārtējo vidi. 


Nometnē studenti tiks apmācīti sešās darbnīcās: „Pētnieciskā vides žurnālistika Latvijā” (vadītājs – žurnālists Sandijs Semjonovs); „Atkritumi: reduce, reuse, recycle jeb samazini, izmanto atkārtoti un nodrošini pārstrādi” (vadītāja – Latvijas Zaļā punkta padomes priekšsēdētāja Undīne Būde); „Globālie vides procesi” (vadītājs – žurnāla „Ilustrētā Zinātne” redaktors Vents Zvaigzne); „Ekodzīve” (vadītāja – žurnāla „Vides Vēstis” galvenā redaktore Anitra Tooma); „Āra dzīve” (vadītājs – āra dzīves apmācību centra „Pelēkais vilks” instruktors Nils Klints), „Mežs – dabas plaušas – vides situācijas spogulis” (vadītājs – „Latvijas Valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs)
Pēc apmācībām visi nometnes dalībnieki piedalīsies sacensībās – zināšanu pārbaudē, kur kopā ar savu komandu meklēs atbildes, spriedīs, domās, atcerēsies darbnīcās iemācīto un dzīvē pieredzēto.


Lai piedalītos nometnē, nepieciešams izveidot sešu zinātkāru un aizrautīgu studentu komandu. Komandai līdz šī gada 1. novembra pulksten 24.00 jāaizpilda anketa Latvijas Zaļā punkta mājas lapā http://www.zalais.lv/lv/sabiedribai/ZP_skola/vides_izglitiba un jāatbild uz 10 dažādiem jautājumiem par vidi un cilvēku tajā, kā arī jāapraksta komandas dalībnieku ikdienā veiktās 3-5 darbības vides ilgtspējas veicināšanai. Uz nakts nometni tiks aicinātas 20 komandas, kuras iegūs vislielāko punktu skaitu.


„Zaļās nakts” uzvarētājkomanda  balvā saņems  dāvanu karti atpūtai viesu namā „Saulgoži” 250 latu vērtībā, ko varēs izmantot, piedzīvojot senās latviešu pirts rituālu ar pirtnieka pēršanu un relaksāciju koka kublā, peldi dīķī un nakšņošanu pirtsmājā.


Nometnes „Zaļā nakts” vadītājs būs mūziķis, televīzijas un radio raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.


Žurnālistu ērtībai 11. novembrī pulksten 18.00 no Rīgas centra organizējam transportu uz Jelgavu – pirmo studentu izglītojošo nakts nometni „Zaļā nakts” (Vietu transportā, lūdzu, rezervējiet līdz 5. novembrim – t.: 26475178, marta@ekomedia.lv).


„Zaļo nakti” atbalsta arī Jelgavas „Post Club”, nodrošinot visiem nometnes dalībniekiem afterparty – Jelgavā, Raiņa ielā 14.


Zane Onkele, 29556280, zane@ekomedia.lv,
http://www.zalais.lv/lv/sabiedribai/ZP_skola/vides_izglitiba


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.