Preiļu Skolotāju koris „Latgale” iegūst otro vietu Eiropas Skolotāju koru festivālā

04.10.2009.

Oktobra sākumā ar iegūto 2. vietas laureāta diplomu no Polijas atgriezās Preiļu Skolotāju koris (diriģents Edgars Znutiņš, kora vadītājs Alberts Vucāns).


No 1. oktobra līdz 4. oktobrim Polijas pilsētā Ostrov Wielkopolski notika II Eiropas Skolotāju koru festivāls. 1. oktobra vakarā katrs koris sniedza piecpadsmit minūšu garu garīgās mūzikas koncertu pilsētas baznīcā, 2. oktobrī notika koru konkurss, bet trešajā dienā izskanēja noslēguma koncerts, kurā dalībnieki dziedāja pašu izvēlētu programmu.


Kora vadītājs Alberts Vucāns pastāstīja, ka arī šī brauciena laikā preilieši ne tikai kārtējo reizi atgriezušies ar laureāta diplomu, bet ieguvuši arī jaunus draugus – šoreiz no Polijas. Poļu viesmīlība un preiliešu dziedātāju atraktivitāte satuvināja abu kaimiņvalstu koru dalībniekus un ievadīja sarunas par turpmāko sadarbību.


Festivāls bija noorganizēts augstā līmenī. Pēc koncertiem uzreiz varēja saņemt ierakstus, bet dziedātājiem bija nodrošināti labi sadzīves apstākļi.


Transporta izdevumus braucienam uz Poliju apmaksāja Preiļu rajona padome, organizatoriskos jautājumus veica Alberts Vucāns. Arī šī brauciena laikā, tāpat kā iepriekšējos gadus, kora vadītājs bija parūpējies par mājīgām, bet ne dārgām nakstsmītnēm, kuras bija jāapmaksā pašiem dziedātājiem. Studentiem, kuri dzied korī, brauciens uz festivālu bija bez maksas.


Kā izrādījās, ekonomiskās situācijas pasliktināšanos jūt ne tikai Latvija, bet arī citas Eiropas valstis, jo no astoņiem dziedošajiem kolektīviem, kuri bija pieteikušies, festivālā piedalījās tikai pieci kori – divi no Polijas, divi no Latvijas un Skolotāju koris no Slovākijas. Pirmo vietu festivālā ieguva Ogres Skolotāju koris.


Līdz oktobra beigām Skolotāju kora „Latgale” dziedātājiem ir dots laiks atpūtai, bet tad sāksies darbs pie Ziemassvētku programmas, lai ar garīgās mūzikas koncertiem kopā ar Preiļu Kultūras centra un Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestri varētu sniegt koncertus visās novada baznīcās.


Maija Paegle,


Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 04.10.2009.