Lauziet dzimumu stereotipus, dodiet talantam iespēju!

16.10.2009.

Rīga, Latvija; 2009. gada 31. augustā – Eiropas Komisija ir uzsākusi iniciatīvas* realizāciju, lai palīdzētu privātā sektora uzņēmumiem un it īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) labāk izprast ieguvumus, kurus nodrošina dzimumu stereotipu pārvarēšana darba vidē, tādējādi veicinot viņu konkurētspēju.


Dzimumu stereotipi nozīmīgi ietekmē darba tirgu un biznesa sektoru. Lai arī uzņēmumi nevar atļauties izšķērdēt talantus, stereotipi, kuri ir saistīti ar uzskatiem, par to, kas ir vairāk atbilstošs vīriešiem vai sievietēm, bieži darbojas kā barjeras.


Piemēram, daudzi nezina, ka gandrīz 60 % no visiem augstskolu beidzējiem un apmēram 80 % no biznesa administrācijas studentiem Eiropā ir sievietes; sievietes ir atbildīgas par vairāk nekā 70 % lēmumiem par pirkšanu; darbības, kuras veicina dzimumu līdztiesību, atstāj pozitīvu iespaidu uz darbinieku motivāciju, radošumu un produktivitāti; kompānijas, kurās ir novērojami labi rezultāti sieviešu virzīšanā augstos amatos, ir starp 18 % līdz 69 % rentablākas kā vidējās Fortune 500 kompānijas tajā pašā nozarē.


Konkrēti Latvijā sieviešu īpatsvars ir lielāks visos augtākās izglītības ieguves līmeņos . Saskaņā ar 2008. gada Eurostat datiem, apmēram 34 % uzņēmēju ir sievietes un 40,6 % biznesa vadības amatus ieņem sievietes .


Lai arī iepriekš minētie dati šķiet visnotaļ pieņemami, vienmēr ir iespējams sasniegt vēl labākus rezultātus. Turklāt pašreizējā ekonomiskā un sociālā situācija izvirza mums jaunus izaicinājumus – piemēram, vairāk vīriešu, nekā sieviešu ir bez darba Latvijā.


Lai pievērstu uzmanību iepriekšminētajiem jautājumiem, iniciatīvas ietvaros notiks semināri par šo tematiku 27 ES valstīs + Īslandē un Norvēģijā. Šo semināru mērķauditorija ir: tirdzniecības palātas; biznesa un profesionāļu asociācijas; profesionālās izglītības iestādes; uzņēmēji un uzņēmējas; MVU vadītāji; personālvadības speciālisti un visi pārējie interesenti, kuri strādā, lai veicinātu MVU konkurētspēju.Iniciatīvas ietvaros ir izveidots un visiem interesentiem būs pieejams mācību izdevums, lai labāk un pilnīgāk izmantotu katras personas talantus un prasmes uzņēmuma labā.


* * *


Nacionālie semināri Latvijā notiks 2009. gada 18. septembrī Rīgā (Hotel Bergs, Berga bazars, Elizabetes iela 83/85); 2009. gada 2. oktobrī Iecavā (Iecavas kultūras nams, Rīgas iela 18) un 2009. gada 16. oktobrī Rēzeknē (Rēzeknes pilsētas domes Semināru zāle (134. kabinets), Atbrīvošanas aleja 93).


Kā piedalīties:
Piedalīšanās semināros ir bezmaksas. Tomēr dalībnieku skaits ir ierobežots un dalība seminārā tiks noteikta, ņemot vērā uzņēmuma un potenciālo dalībnieku profilu.


Lai pieteiktos, lūdzu, reģistrējieties: http://app-gender.itcilo.org 


Kontakti detalizētākai informācijai:
Biedrība LĪDERE
Graudu 68
Rīga, LV-1058, LATVIJA
Tālrunis: + 371 67606110
Fakss: + 371 67606120
e-pasts:
lidere@lid.lv
www.lidere.lv


vai apmeklējiet projekta interneta vietni www.businessandgender.eu


* Šīs iniciatīvas aktivitātes uzrauga Eiropas komisija, Nodarbinātības, Sociālo lietu un Vienlīdzīgu iespēju ģenerāldirektorāts un tā tiek realizēta projekta „Izpratnes veicināšana uzņēmumos par dzimumu stereotipu pārvarēšanu”, kuru īsteno Starptautiskās drošības organizācijas Starptautiskais apmācību centrs sadarbībā ar Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociāciju (EUROCHAMBRES).


 

Pēdējās izmaiņas: 16.10.2009.