Latvenergo Energoefektivitātes centrs jauno sezonu sāk Jūrmalā

09.10.2009.

9.oktobrī Jūrmalā, Jomas ielā 4 savu darbību uzsāka AS „Latvenergo” Energoefektivitātes centrs. Palielinoties iedzīvotāju interesei par energoefektivitāti, centrs izvietots plašākās un ērtākās telpās.


Energoefektivitātes centrs turpmāk darbosies atsevišķā ēkā, kurā ir plašākas telpas un iespējams izstādīt vairāk elektroierīču, lai demonstrētu efektīvu elektroenerģijas lietošanu.
Jaunajās Energoefektivitātes centra telpās turpmāk semināri un lekcijas notiks atsevišķā zālē, kurā ir nodrošināta vieta 50 apmeklētājiem. Turklāt semināru norises laikā ir iespējams vienlaikus arī konsultēt individuālos klientus citās ekspozīciju telpās.


Demonstrējot semināru zāli, tajā notika īss seminārs par kvēlspuldžu nomaiņu ar energoefektīvām spuldzēm atbilstoši ES direktīvai, kas paredz līdz 2013. gadam no apgrozības izņemt visas kvēlspuldzes.


Eksponātus centram piegādā 42 sadarbības firmas, kuras Latvijā izplata modernas, energoefektīvas tehnoloģijas un elektroierīces. Šobrīd energoefektivitātes centrā jaunākais eksponāts ir telpu elektriskā apsilde, izmantojot grīdlīstēs iestrādātus sildelementus.


Demonstrējamie eksponāti ir sagrupēti un izvietoti trīs tematiskās (elektriskā apsilde un ventilācija, efektīvs apgaismojums, sadzīves tehnika) ekspozīciju telpās, kas vienlaikus ļauj vairākiem klientiem netraucēti saņemt konsultāciju par katrā telpā izstādīto eksponātu lietošanas energoefektivitāti.


Energoefektivitātes centrs turpinās semināru organizēšanu vienu reizi mēnesī. Papildus centrā tiek plānots rīkot arī dažādus diskusiju klubiņus namu apsaimniekotājiem, mājsaimniecēm, zaļo ideju entuziastiem, mājturības, fizikas, vides un ekonomikas skolotājiem, lai konkrētajā auditorijā varētu pārrunāt katrai interesentu grupai aktuālu jautājumu loku saistībā ar moderno tehnoloģiju iespējām un energoefektivitāti.


Atklājot jaunās telpas, Kārlis Miķelsons, AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs, teica: „Enerģijas efektīva lietošana nenozīmē enerģijas nelietošanu, bet gan gudru lietošanu. Kā to darīt, jau 12 gadus māca mūsu Energoefektivitātes centrs, un man ir prieks, ka tagad tas varēs notikt ērtākās, klientiem pievilcīgākās telpās, turklāt – tik „zaļā” pilsētā kā Jūrmala”.


Jūrmalas Domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics izteica gandarījumu, ka „centra jaunā mājvieta ir Jūrmalā, kur arvien lielāka vērība tiek veltīta „zaļam”, videi draudzīgam dzīves veidam. Svarīgi, lai cilvēki nepārstāj mācīties, un racionāla elektrības un citu resursu izmantošana ar Energoefektivitātes centra palīdzību var kļūt par paraugu”.


Iedzīvotāju interese par energoefektivitāti ikdienā arvien palielinās, un 2009. gadā centru jau ir apmeklējušas 54 grupas, 1260 individuālie klienti un notikuši 10 izbraukuma pasākumi dažādās vietās Latvijā.


Līdzās Energoefektivitātes centram Jūrmalā, Jomas ielā 4, ir pieejama bezmaksas autostāvvieta klientu transporta līdzekļiem. Drīzumā autostāvvietā pie centra plānots novietot konteineri bojāto elektroierīču savākšanai, savukārt šobrīd Energoefektivitātes centra telpās jau ir izvietots konteineris izlietoto bateriju nodošanai.
Semināri, lekcijas skolēniem un konsultācijas Energoefektivitātes centrā ir bez maksas.


AS “Latvenergo” Energoefektivitātes centrs jau divpadsmito gadu konsultē un māca Latvenergo koncerna klientus efektīvi izvēlēties un lietot elektroierīces.


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.