Salas pamatskolā darbojas internāts

12.10.2009.

Salas pamatskolā 2009./2010. mācību gada sākumā tika atvērts internāts. Tajā dzīvo bērni no attālākajām vietām, kur nekursē maršruta autobuss, kā arī bērni no ģimenēm, kas ir maznodrošinātas.

Internātā iekārtotas mājīgas istabiņas, iegādātas jaunas gultas, gultas veļa, ierīkotas dušas telpas, atbilstoši prasībām sakārtoti sanitārie mezgli. Internāta telpas ir plašas, siltas, jo skolā ir centrālapkure.

Par bērnu drošību un labsajūtu rūpējas internāta audzinātāja, auklīte, pavāre un citi tehniskie darbinieki. Kad beidzas stundas, bērniem ir iespēja atpūsties skolas plašajā, labiekārtotajā teritorijā, darboties rotaļu un atpūtas laukumā. Kopā ar audzinātāju var doties pastaigās, vērot dabas pārvērtības, iepazīties ar apkārtni un izpētīt vidi.

Kad sagatavotas stundas nākošajai dienai, bērniem ir iespēja spēlēt sporta un galda spēles – novusu, tenisu, futbolu, skatīties televizoru, darboties ar datoru. Vakaros bērni kopā ar auklīti apgūst pašapkalpošanās iemaņas, palīdzot mazākajiem. Līdz ar to tiek attīstīta skolēnu saskarsme, iegūti jauni draugi, rodas jauni iespaidi.

Internātā bērniem ir iespēja saņemt veselīgu uzturu. Tam tiek izmantoti pašmāju audzētie ekoloģiski tīrie kartupeļi, kāposti, burkāni un citi dārzeņi, lieliski ēdienkarti papildina pašu audzētie āboli no skolas dārza.

Valentīna Liniņa,
Salas pamatskolas direktore

Pēdējās izmaiņas: 12.10.2009.