Nodarbinātības pasākumā Preiļu novadā iesaistīti 64 bezdarbnieki

06.10.2009.

Aktīvā nodarbinātības pasākuma “Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība” ietvaros šobrīd darba praktizēšanas vietās Preiļu novadā nodarbināti 64 novada iedzīvotāji, kuriem ir bezdarbnieka statuss.


21. septembrī Preiļu novadā darbu bija iesākušas 54 nenodarbinātās personas, no 1. oktobra klāt nākuši vēl desmit cilvēki.


Visi programmā iesaistītie iedzīvotāji nodarbināti dažādos fiziska rakstura palīgdarbos. Preiļu pilsētas un Preiļu pagasta labiekārtošanas un teritorijas uzkopšanas darbos strādā 34 cilvēki, 10 bezdarbnieki tiek nodarbināti pašvaldības iestādēs – Preiļu novada sociālajā dienestā, Preiļu bibliotēkā, Preiļu novada kultūras centrā, Preiļu novada biznesa inkubatorā, kur viņi veic teritoriju un telpu uzkopšanu, palīdz sakārtot telpas pasākumiem un pēc nepieciešamības dara citus vienkāršus darbus.


Seši programmas dalībnieki strādā Pelēču pagastā, seši nodarbināti Saunas pagastā, bet astoņi cilvēki veic teritorijas sakopšanas darbus Aizkalnes pagastā.


Bezdarbnieku darbu plāno pieci darba organizatori. Saunas pagastā pasākumu organizē Aivars Strods, Aizkalnes pagastā – Gunta Uzuleviča, Pelēčos darbus koordinē- Bonifācijs Kļavinskis, Preiļu pilsētā un Preiļu pagastā – Zenta Igolniece, bet bezdarbnieku darbu pašvaldības iestādēs organizē Velta Kodare.


Ineta Liepniece, kura vada nodarbinātības pasākumu Preiļu novadā, pastāstīja, ka līdz šim darba organizācijā lielu problēmu nav bijis. Pēc pirmās darba nedēļas divi cilvēki ir atteikušies piedalīties darbos, un to vietā ir nākuši citi. Gadās, ka kāda nevar ierasties darbā slimības dēļ, bet kopumā programmas dalībnieki strādā ar atbildību un cenšas viņiem uzticēto darbu paveikt. Katru dienu astoņas stundas jāstrādā fizisks darbs, un tiem, kuri nav pieraduši to darīt, šāds darba ritms nav viegls. Tomēr, kā secina Ineta Liepniece, projekts kopumā ir labs, bet tiem cilvēkiem, kuri ir aizmirsuši nopietni strādāt, nākas to mācīties no jauna.


Novembrī Preiļu novadā nodarbinātības pasākumā būs iespējams iesaistīties vēl 16 bezdarbniekiem, līdz ar to pirmajā pasākuma periodā – līdz šī gada beigām – būs iesaistīti 80 bezdarbnieki.


Maija Paegle,


Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 06.10.2009.