Konkursam “Profs2009” pieteicies rekordliels dalībnieku skaits

30.09.2009.

Dalībai Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētajā konkursā “Profs2009” pieteikušies 2334 audzēkņi no 49 profesionālajām izglītības iestādēm visā Latvijā. Salīdzinot ar pērno gadu, šogad konkursā piedalīsies par 921 audzēkni vairāk.


“Profs2009” dalībnieki līdz 16.oktobrim aizpildīs konkursa anketas, atbildot uz jautājumiem par darba drošību, darba tiesībām un arodbiedrību lomu. Līdz š.g. 30.oktobrim LBAS izvērtēs un paziņos katra reģiona (Vidzemes, Zemgales, Kurzemes, Latgales) un Rīgas pusfinālu dalībnieki, kuri sacentīsies par dalību konkursa finālā un apbalvošanas ceremonijā š.g. 11. decembrī.


Katrs finālā uzvarējušās klases audzēknis saņems iPod NANO atskaņotāju. Savukārt fināla dalībnieku pārstāvētās izglītības iestādes saņems īpašu ,,Profs 2009″ kausu un sporta inventāru 300 latu vērtībā.


Lai par darba aizsardzību un darba tiesībām runātu ar jauniešiem saprotamā valodā, LBAS ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu jau trešo gadu rīko konkursu profesionālo skolu pēdējo kursu audzēkņiem. Konkursa “Profs 2009” galvenais mērķis ir veicināt profesionālo skolu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī rosināt izglītības iestādes vairāk pievērsties jautājumiem, kas skar jauniešu gatavību sākt darba dzīvi.


Pirmoreiz, 2006.gadā, konkursā piedalījās 44 Latvijas profesionālās skolas no visiem Latvijas reģioniem. Kurzemes reģiona uzvarētāju godu ieguva Saldus Profesionālā vidusskola, Zemgales reģionā – Vecbebru Profesionālās vidusskolas audzēkņi, Vidzemes reģionā – Ogres Amatniecības vidusskolas audzēkņi, Latgalē uzvarēja Višķu Profesionālās vidusskolas audzēkņi, savukārt Rīgā – Rīgas Celtniecības koledžas audzēkņi.


2008. gadā konkursā piedalījās 46 Latvijas profesionālās skolas no visiem Latvijas reģioniem. Rīgā un Rīgas rajonā labākie izrādījās Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas audzēkņi, Vidzemes reģionā – Ogres Profesionālās vidusskolas audzēkņi, Kurzemes reģionā – RTU Liepājas filiāles profesionālās vidusskola, Zemgales reģionā – Vecbebru Profesionālā vidusskola, savukārt Latgales reģionā – Latgales Transporta un sakaru tehniskā skola.
LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, konkursu atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, Valsts darba inspekcija un Darba drošības un vides veselības institūts.


Papildus informācija:
Dace Avena
LBAS komunikācijas konsultante

Pēdējās izmaiņas: 30.09.2009.