Noslēgušās orientēšanās sacensības

23.09.2009.

Ar rudens elpu gaisā noslēdzās Preiļu novada atklātās sacensības orientēšanās sportā. Uz 6.posma startu 23.septembrī pie Zemessardzes 35.kājnieku bataljona štāba pulcējās kupls dalībnieku pulks – tradicionāli kupls dalībnieku pulks no Maltas, Dagdas, neatpaliekot arī tuvākiem kaimiņiem no Rudzātiem un Aizkalnes. Salīdzinot ar pagājušo gadu aktīvāki bija ar preilēnieši – veselīgu fizisko aktivitāšu cienītāji gan vecākās , bet kas sevišķi priecē, arī jaunākās paaudzes pārstāvji. Prieks par vecākiem, kuri ar šo veselīgo sporta veidu cenšas iepazīstināt un aizraut savas jaunās atvases.


No sešiem posmiem kopvērtējumā tika vērtēti 4 labākie rezultāti. Nesaukšu šeit posma uzvarētājus – ar rezultātiem var iepazīties rezultātu sadaļā, vien pieminēšu savu grupu uzvarētājus. Tā pašiem jaunākajiem dalībniekiem S1 grupā par uzvarētāju kļuva Preiļu 1.pamatskolas pārstāve Ilva Valdone, bet zēniem nekādas cerības uz uzvaru V1 grupā neatstāja Maltas pārstāvis Toms Kļaviņš. S2 grupā arī triumfēja maltēniete Agita Bīriņa, bet V2 grupā orientierists trešajā paaudzē –aizkalnietis Raivis Lozda. Savukārt S3 grupas uzvarētāja no PVĢ Evita Gribuška šogad tikai pamēģinājusi orientēties, nostiprinājās līderes godā kopvērtējumā, bet V3 grupas uzvarētājs –ģimnāzists Juris Logins savu meistarību vēl papildus pilnveidoja piedaloties Jēkabpils rajona atklātajā čempionātā. Aglonas vidusskolas skolotājas S.Gribuškas orientēšanās ieliktās iemaņas nodemonstrēja uzvarētāji S4 grupā Anita Vilcāne, V5 grupā Pēteris Trubačs un V6 grupā Leonīds Valdonis.


Kopumā orientēšanās takās ir izgājuši 258 dalībnieki. Citiem āķis lūpā ir uzreiz, vēl citi var būt orientēšanās sporta valdzinājumu saskatīs kādreiz vēlāk. Gribas ticēt, ka krīze neiznīcinās divus gadus atpakaļ aizsākto un mēs pavasarī atkal pulcēsimies kopā meža stadionā. Vislielākais paldies par sagatavotajām distancēm Jānim Pintānam, kā arī mūsu jaunajām palīdzēm Laurai, Lāsmai. Laimai un Veronikai. Protams, paldies gribas teikt arī Maltas un Dagdas jaunsargu vadītājiem, kā arī Jānim Lozdam un Jānim Pintānam par Aizkalnes un Rudzātu jauno orientieristu iesaistīšanu.


6. posma rezultāti un kopvērtējums (XLS)


Leonīds Valdonis,
sacensību galvenais tiesnesis

Pēdējās izmaiņas: 23.09.2009.